Informace o klubu

Florbalový klub FBC Slavia Praha, byl založen dne 17. září 2012 usnesením valné hromady SK Slavia Praha o přijetí oddílu Slavia florbal do sportovního klubu SK Slavia Praha. Tímto začala historie tohoto klubu. Původní název zněl SK Slavia Praha – Realstick. Pro lehčí informační zařazení do SK Slavia Praha se později oddíl přejmenoval na FBC Slavia Praha po vzoru ostatních oddílů Slavie, kde zůstává název Slavia Praha a přední část názvu vyjadřuje o jaký oddíl SK Slavia Praha se jedná.

V lednu roku 2013 byl založen tým veteránů a v únoru téhož roku byl spuštěn nábor do týmu mužů, dorostenců a juniorů. Do prvního ročníku vstupoval klub pod názvem SK Slavia Praha – Realstick. A hned ve své první sezóně 2013/2014 se muži postupně propracovali až na první místo tabulky, což jim vyneslo postup do vyšší soutěže.

V roce 2014 se klub přejmenoval na FBC Slavia Praha a v následujícím roce začal budovat mládežnickou strukturu. Do klubu od sezóny 2016/2017 přibyly týmy elévů, a starších žáků a téhož roku byl založen elitní tým žen. Do své kulaté 5. sezóny vstoupil klub na podzim roku 2017 také s hvězdnou hráčkou Anet Jarolímovou, která nastoupila za tým žen v jejich druhém ročníku. V 6. sezóně klub dále rostl, trénovat začala také přípravka, elévové se rozrostli na 2 týmy, kromě žen jsme postavili také tým dorostenek.

K dnešnímu dni klub čítá 13 týmů v mládežnických, ženských i mužských kategoriích, má více než 250 aktivních členů a vstoupil do své 7. sezóny. Elitní A tým mužů hraje divizi.

Další klání jednotlivých kategorií můžete sledovat na našich stránkách nebo sociálních sítích Facebook a Instagram.