228_20240222_233341.jpg

“Svoje body bych vyměnil za týmový úspěch,” říká v rozhovoru před play-up kapitán Jaroš

Před nadcházejícím play-up jsme vyzpovídali nového kapitána týmu, Jaroslava Jaroše, který přišel do týmu teprve před touto sezonou. Rozpovídali jsme se o jeho roli v týmu, průběhu základní části i nadcházejícím prvním kole play-up.

Máme za sebou základní část divizní sezóny. Jak bys ji zpětně zhodnotil?

Ahoj, tak sezónu bych hodnotil na dvě části. První byl úplný začátek, kdy se tým postupně tvořil a poznával. Díky tomu byl start sezóny trochu vlažný a bylo tam hodně výkyvů.

Druhá část sezóny byla trochu lepší, kdy přestala rotace spoluhráčů napříč formacemi a začala si to více sedět. Ale nic to nemění na tom, že nás po celou základní část doprovázela těžká neproduktivita celého týmu a díky tomu jsme dost bodů poztráceli. Z pohledu konečného postupu do play-up to však beru jako spokojenost, byť obraz hry pokulhával.

Celkově jsme se umístili v tabulce na šestém místě. Panuje spokojenost nebo myslíš že to mohlo být lepší?

Určitě mohlo být umístění lepší, jelikož zápasů prohraných o gól bylo víc, než bychom chtěli. Takže za nás, jako tým, panuje jen částečná spokojenost. V průběhu sezóny jsme si řekli, že 3. místo po základní části by byla značka ideál, i co se výběru soupeře pro vyřazovací část týče.

K lepšímu umístění chyběla produktivita

Co si myslíš, že chybělo a rozhodlo o tom, abychom v celkovém pořadí skončili lépe?

Už bych se opakoval, myslím si, že nám chyběla produktivita, kdy v koncovce rozhodují detaily a nám to tam prostě nepadalo. Zároveň si myslím, že kdybychom neměli tak velkou rotaci hráčů po celou sezónu, tak by i obraz hry mohl být lepší, jelikož by vzniklo víc vazeb mezi jednotlivými hráči.

Když se vrátíme na začátek sezóny, tak ty jsi přišel v létě do Slavie jako jeden z nových hráčů. Jak dlouho ti trvalo se v týmu aklimatizovat a jak zatím hodnotíš své působení ve Slavii?

Nemám rád hodnocení sebe sama. Mě by mě hodnotit asi trenér nebo lidi z vedení, ale snažím se týmu dát to nejlepší. Za sebe mohu říct, že to mohlo být lepší. Aklimatizace byla v pohodě, jelikož pár hráčů z kabiny jsem znal z dřívějška. Jediné, s čím jsem trochu bojoval, byla má kondice, protože nebyla na začátku sezóny ideální.

Během sezóny si se stal jedním z klíčových hráčů týmu a také kapitánem mužstva. Jak velká je to odpovědnost a cítíš na sobě třeba i nějaký tlak?

Tlak na sobě nepociťuji, ale samozřejmě vnímám to očekávání, že jsem tu od toho, abych byl rozdílovým hráčem a tým se snažil táhnout za úspěšným výsledkem. To, že jsem se stal kapitánem týmu byla spíše shoda okolností. Do té pozice jsem se nijak netlačil, ale vyplynulo to z interního rozhodnutí.

Jsem za to rád a beru to jako čest, že za tak krátkou dobu u týmu jsem se stal i kapitánem. Kdo mě zná, tak ví, že za týmový úspěch se rvu na hřišti vždycky a pásku k tomu nepotřebuji. Tudíž ano, jsem kapitán, ale že by mě to nějak svazovalo, to se říct nedá.

Zároveň si byl také jedním z hráčů, kteří pravidelně sbírali kanadské body. Tak s tím panuje alespoň z tvého osobního hlediska určitá spokojenost ne?

Určitě spokojený nejsem, protože bodů mohlo být mnohem více. Osobní cíl byl někde mezi 40-50 body. Mnohem radši bych však svoje body vyměnil za týmový úspěch!

Všichni se těšíme, až to vypukne

Vraťme se teď k play-up, které začíná již tuto sobotu. Jak se ty osobně těšíš na hlavní část sezóny a jaká teď momentálně v týmu panuje atmosféra?

V týmu panuje spokojenost s výběrem soupeře, jelikož by nám styl jejich hry mohl sedět. Takže se všichni těšíme, až to vypukne.

V prvním kole se utkáme s Barracudas Slaný, které dobře známe, jelikož jsme s nimi už letos hráli ve třetím kole Poháru Českého florbalu. Tenkrát jsme po vyrovnaném boji těsně padli 4:3. Jaký tentokrát očekáváš průběh zápasů a vlastně i série?

Ten zápas z léta není moc vypovídající, jelikož týmy byly na začátku sezóny, kdy mnoho hráčů ani nehrálo. Dalo nám to však představu o tom, jak tým Slaného hraje, protože jejich styl hry se moc nezměnil. Myslím si, že styl Slaného nám bude sedět a očekávám dost silových soubojů. Tím, že soupeř má i dost hráčů z vyšších soutěží, tak i dost taktickou bitvu.

Na co se budeme muset připravit? A vidíš výhodu v tom, že už Slaný známe?

Budeme se muset připravit na dobré individuality soupeře a na to, že mají dobré přesilovky. Věřím, že vzájemný souboj nám může pomoci tým Slaného něčím překvapit.

Ve Slaném se nedávno otevřela nová hala pro míčové sporty, včetně florbalu a my budeme patřit mezi první týmy co v ní budou hrát. Jak tohle vnímáš nejen směrem k sérii play-up ale i florbalu v ČR?

Halu jsem měl možnost vidět prostřednictvím sociálních sítí. Určitě je to dobrá zpráva jak pro florbal ve Slaném, protože už nemusí hrát v jiných městech, tak pro rozvoj florbalu celkově, že se staví nové haly.

Určitě se na zápasy těším, protože hala vypadá moc hezky a chtěl bych tím na dálku soupeři pogratulovat, že mají konečně pocit "domova" a ať se jim v nové hale daří a chodí jim co nejvíce diváků.

Autor: Alex Petrovič a redakce