Sešívaný A-tým mužů vstupuje do klíčové části sezóny, kdy se už popáté v řadě pokusí v náročném systému play-up vybojovat vytoužený postup do národní ligy. Po dramatickém závěru základní části je jasné, že prvním soupeřem v cestě za tímto cílem bude pátý tým divize A, severočeský celek FD Teplice. Přestože je Slavia mírným favoritem, vyřazovací boje jsou zcela jinou soutěží a lze očekávat velmi vyrovnanou bitvu o každý metr hřiště.
Mezi partnery našeho klubu nově vítáme českou značku John & Carrot, která vyrábí prémiové zdravé snacky a snídaně pro aktivní životní styl. Společně chceme hráčům – od nejmladších až po dospělé – pomoci doplňovat energii kvalitním způsobem. S kódem SLAVIA10 získejte slevou 10 % na celý nákup na e-shopu.
Nový partner přichází před vrcholem sezóny, ale největším přínosem bude v přípravě na tu nadcházející. Cylistika je vhodný doplňkový sport k florbalu a všichni členové klubu získají výhodné slevy na kola a doplňky, a služby individuálního nastavení nového kola.
Slávisté zvládli generálku na play-up a z Jindřichova Hradce si odvážejí vítězství 5:2. Přestože o našem konečném 3. místě bylo rozhodnuto už před zápasem , tým neponechal nic náhodě a díky dvěma trefám Matěje Fulína potvrdil dobrou formu před nejdůležitější částí sezóny.
so 18. 1. 2025
O Vánocích, kapitánské pásce i probíhající sezóně
Před prvním domácím zápasem jsme vyzpovídali kapitána týmu Dominika Berana.
Jak hodnotíš dosavadní týmové výsledky a umístění v tabulce?
Zdravím všechny čtenáře! Osobně musím hodnotit spíše negativně. Do sezóny jsme vstupovali s vysokými ambicemi, kterým jsme prozatím nedostáli. Pochopitelně jsme chtěli atakovat první místo, které zaručuje přímý postup do druhého kola play-up. Konfrontace s Gorilami Plzeň nám však jasně ukázala, že nás čeká ještě hodně práce, pokud chceme pomýšlet na postup. K tomu i několik proher z kategorie laciných či promarněná vedení a máme z toho aktuální tabulkové umístění takové, jaké je. Na druhou stranu jsme odehráli několik slušných zápasů, které jsme poctivě odmakali a zanechali dobrý dojem. Od těch se musíme odrazit a pokusit se formu stupňovat, ideálně si ji pak přenést do play-off.
Mohli jsme na tom být přeci jen lépe, kde myslíš jsou příčiny toho, že to tak není?
Těch příčin se dá asi najít více, ale nerad hledám výmluvy. Myslím, že jsme pár zápasů ztratili našim přístupem a nastavením, což byli schopni soupeři potrestat. Celkově se úroveň florbalu zvedá napříč soutěžemi a výkony, které by pár let zpátky stačily dejme tomu na střed Národky, dnes nemusí stačit ani v divizi. Bylo tam i několik zápasů, kdy jsme podali kvalitní výkon, ale na body to nestačilo. Vinou zranění a dalších důvodů taky hodně rotovala sestava, takže jsme se tak trochu hledali, zkoušeli různé varianty a to se bohužel podepsalo např. na tom, že jsme si v klíčových momentech nepomohli přesilovkou nebo jsme nebyli schopni podat konzistentní výkon napříč formacemi. Myslím, že nyní už se to více ustálilo, navíc se podařilo přivést pár posil, čímž jsme zvýšili kvalitu a konkurenci v týmu. Vyjma zápasu s Gorilami se náš herní projev poslední kola zlepšoval.
Jaké jsou cíle do zbytku základní části?
Vzhledem k našemu postavení v tabulce je cíl jasný, pokusit se dohrát zbytek základní části bez prohry. V podstatě už nám nyní začíná takové malé play-off, protože každý zápas bude hrát zásadní roli pro umístění po základní části. Na druhé postupové místo ztrácíme 8 bodů, ale chceme vyvinout na Strakonice co největší tlak a ještě se o to porvat. Nutno podotknout, že o to stejně zabojují i Klatovy, které jsou momentálně před námi. Musíme tedy jít zápas od zápasu a vydat ze sebe maximum. Věřím, že nám to současně pomůže jako příprava na play-off.
Ty jsi jeden z nejdéle sloužících a zároveň nejstarších hráčů ve Slavii. Jak moc se týmy za tu dobu, co působíš ve Slavii, změnily a jak bereš roli toho tzv. mentora pro mladší hráče?
Na tohle nerad myslím! Musím tímto poděkovat Vevemu (trenér Ondra Otáhal, pozn. redakce), díky němuž si tak starý nepřipadám. :-) Co se týče změn ve Slavii, je jasné, že se určitá část kádru pravidelně obměňuje, ale kolektiv máme skvělý a vesměs každý okamžitě zapadne. Toho si zde nesmírně vážím a je to hlavní důvod, proč se florbalu stále věnuji. Do role mentora se moc nestavím, většina mladých kluků je v týmu již delší dobu, takže jsou už v Divizi ostřílení.
V této sezóně jsi se stal také kapitánem týmu. Jak moc tě to těší a jak velká je to pro tebe zodpovědnost?
Je to pro mě velká čest a motivuje mě to každý trénink a zápas šlapat naplno. Cítím, že mě o něco více štve, když se nám nedaří nebo ztratíme nějaký dobře rozehraný zápas, přeci jen cítí člověk určitou odpovědnost za to, jak se týmu daří. Myslím si však, že u nás role kapitána není moc zásadní, máme v týmu plno zkušených borců, kteří mají v kabině i na hřišti respekt a jsou schopni týmu tyto zkušenosti předat. Pro mě je tedy nejdůležitější, abychom fungovali jako tým.
Zimní pauza směřuje pomalu ke svému konci. Vraťme se ještě na chvíli v čase. Jaké byly letos tvoje Vánoce a jak jsi je strávil?
Vánoční svátky jsem strávil v poklidu ve svém rodném kraji, naplno si užil čerstvého smogu a rodinné pohody. Naštěstí vyšly státní svátky dobře, takže jsem si odpočinul i od práce.
Je nějaká tradice, bez které na Vánoce prostě nemůžeš být?
Zcela jednoznačně považuji za největší tradici film Pelíšky, kdy hýbu žlučí přesnou citací jednotlivých hlášek všem sledujícím v místnosti. :-)
Teď otázka, kterou dostal snad každý alespoň jednou v životě. Kapr nebo řízek?
Ačkoliv mám obecně řízek raději, na Vánoce vždy kapr.
Starý rok je za námi a nastal rok nový. Jak bys zhodnotil rok 2024, ať už z florbalového, nebo i osobního hlediska a máš třeba nějaké předsevzetí do roku 2025?
Z florbalového hlediska hodnocení asi neutrální, povedlo se nám konečně v play-off vybojovat vítěznou sérii, v dalším kole to ale na postup přes Říčany zaslouženě nebylo. Tuto sezónu jsme zatím moc svůj potenciál neukázali, jak jsem rozvedl výše, takže věřím, že po zbytek sezóny budou naše výkony postupně gradovat směrem vzhůru a zajistíme si dobrou pozici do vyřazovacích bojů. Z osobního hlediska mohu hodnotit jen pozitivně, zdraví drží, mám skvělou přítelkyni a kolem sebe super přátele, takže doufám, že bude rok 2025 pokračovat stejně!
Co bys vzkázal fanouškům?
Našim fanouškům za celý tým děkuji za jejich neutuchající přízeň a těšíme se, až jim i letos budeme rozdávat mnoho florbalové radosti!