236_20240701_145023.jpg

Nový ročník Divize: Dvě pražská derby a cesty na západ či jih

Los základní skupiny nového ročníku divize je za námi. Přečtěte si v článku více o týmech, se kterými se v sezóně 2024/2025 utkáme.

Letos budeme ve skupině B

Největší změna která oproti předchozím dvěma sezónám nastane je, že místo v divizi C budeme hrát v Divizi B. Znamená to tedy, že místo cestování na sever nebo východ budeme tentokrát cestovat převážně na západ a jih.

Utkáme se tedy např. s dvěma plzeňskými týmy a to rezervou prvoligové Slavie Plzeň a také pravděpodobně s jedním z největších konkurentů v naší skupině gorilami plzeň, které byli letos velmi blízko postupu do Národní ligy. Nakonec se jim to nepovedlo ani v play-up a ani v následné baráži. Dá se tedy předpokládat, že i letos budou společně s námi budou bojovat o vyšší příčky.

Utkáme se s dvěma pražskými týmy

Los nám dále také přisoudil dva týmy z prahy. Konkrétně rezervy Vinohrad a Panthers Praha. No a pokud některým z vás jsou tyto týmy povědomé, tak máte pravdu. Už jsme se těmito týmy utkali v našich prvních dvou sezónách Divize, když jsme hráli část A.

Dalšími týmy, které určitě stojí za zmínku jsou florbalisté Strakonic, kteří se v předešlé sezóně umístili v Top 3 Divize B. Určitě nesmíme opomenout ani tým z Kaplice, Ta letos příjemně překvapila a dostala se až do druhého kola play-up, kde je následně vyřadili Wizards Praha. Stálice této Divize uzavírají Klatovy.

Týmy, které jsou v divizi nováčky

Zbylé čtyři týmy se kterými se v následujícím ročníku Divize utkáme čeká premiéra a tedy jsou nováčky této soutěže. Jsou jimi florbalisté Tábora, Rokycan a Dobříše. Ti si svoji účast v divizi vybojovali díky umístění ve svých krajských soutěží a můžeme se těšit i na souboje s těmito týmy.

Tuto čtveřici týmu uzavírá ex-účastník národní ligy Benešov. Ten měl letos velice nevydařenou sezónu, kdy se krčil na posledním místě Národní ligy západ a po nezvládnutém play-down se musel s národní ligou rozloučit. Čili se dá očekávat, že se nebudou chtít nějak s v Divizi zdržovat a budou se chtít do Národní ligy co nejdříve vrátit.

Benešov bude také prvním týmem se kterým se v následujícím ročníku Divize utkáme. A to o víkendu 14. až 15. září na naší domácí půdě v Edenu. Následující víkend nás čeká první výjezd, kdy se představíme v Táboře.

Autor: Alex Petrovič