Hodnocení první poloviny základní části divize

Aktuální soutěžní ročník je v plném proudu a náš elitní tým mužů má za sebou první polovinu základní části. Přečtěte si ohlédnutí za jejím dosavadním průběhem, hodnocení trenéra a cíle našeho sešívaného týmu v jubilejním 10 ročníku.

Do sezony jsme vstoupili ve velké herní pohodě, a až na přestřelku s FBC Panthers Liberec (11:10), jsme jasně ovládli prvních 7 kol soutěže. Bylo vidět, že tým, který se formoval v průběhu minulé sezony, má velkou kvalitu, a to i přes absenci dvou klíčových hráčů – Vojty Šafáře (zahraniční angažmá) a Honzy Šimíka (zranění). Myslím, že z nás byla cítit velká chuť vyhrávat zápasy, a i když se nedařilo, dokázali jsme si navzájem pomoci a zápasy urvat na svoji stranu, např. utkání v Mladé Boleslavi, kdy jsme ještě v půlce zápasu prohrávali 0:3 a nakonec jsme si odváželi vítězství 10:5.

Náročný program a první ztráty

Bohužel jsme si tento mind-set nedokázali 100% udržet, byli jsme hlavou trochu v oblacích a ta chuť vyhrávat nebyla na tak vysoké úrovni jako na začátku sezony. Z toho pramenila prohra v prodloužení s naším konkurentem o postupovou pozici do play up – Kutnou Horou, následná ztráta bodu při výhře v prodloužení s FBŠ Všestary a celé to vyústilo v posledním zápase, kdy jsme nestačili na předposlední TJ Sokol Koberovy. Sokoli se prezentovali velmi obětavou a fyzicky náročnou hrou a nám nezbylo než poděkovat soupeři, rozhodčím, divákům a skousnout hořkou porážku 4:7.

Hodnocení trenéra - Ondry Otáhala

Jak hodnotíš postavení týmu v tabulce?
Po úvodní polovině soutěže jsme na průběžném prvním místě. Postavení tedy nelze hodit jinak než kladně.

Jak hodnotíš herní projev týmu?
Začátek sezóny byl po herní stránce velmi dobrý. Naše výkony však v posledních týdnech mají spíše sestupnou tendenci. Je pouze na nás, jak se s tímto trendem dokážeme popasovat. Rozhodně se pokusíme vrátit k výkonům z úvodu sezóny.

Je něco, co bys v dosavadním průběhu vyzdvihnul?
Některé individuální výkony stojí za povšimnutí. Bodově se nejvíce daří Tomáši Svačinkovi s Martinem Fojtíkem. Herním lídrem se stále výrazněji stává Dan Kašovský. Stále se však vyrovnáváme s absencí Vojty Šafáře a Honzy Šimíka, kterému tímto přeji úspěšnou operaci a brzký návrat na palubovku.

Pozoruješ nějaké herní rozdíly v porovnání s minulým rokem?
Nutno si přiznat, že A divize je o poznání našlapanější než naše divize C. Zvládnout roli favorita však není nikdy jednoduché. Navíc se poslední dobou naši soupeři začínají soustředit vyloženě na defenzívu a my se zatím s tímto trendem těžko vyrovnáváme. Přicházejí tak první bodové ztráty a chceme-li si připravit dobrou výchozí pozici do play-up musíme se herně zvednout.

Nadcházející program

Do konce základní části nás čeká ještě 10 utkání. Stále se nacházíme na 1. místě divize C, byť jen o lepší skóre, než má FBC Liberec B, který má shodně 30 bodů. Máme skvělou partu, která je (nejen) na hřišti ochotná nechat všechno, a navíc se nám z měsíčního hostování vrací náš lídr a kapitán Tomáš Svačinka. Sezónu máme tedy skvěle rozehranou a věřím tomu, že když se poučíme z nedávných vlažných vystoupení a vrátíme se k výkonům, které nás zdobily na začátku sezony, tak budeme v březnu úspěšně bojovat o Národní ligu.

Autor textu: Martin Fojtík, redakce