Lepší předvedená hra, ale stále bez bodu

Druhý ligový turnaj zavedl céčko do těsné blízkosti věznice v Ruzyni. Cíl byl jasný – získat první body v sezóně. Klubové vedení zařídilo výrazné posílení kádru o zkušeného Petra Bínu a skvělé juniory. První soupeř, FBC Young Boys, je favoritem na postup. Jde o skvěle kombinačně a takticky vybavené mužstvo, které nemá slabší články. První minuty zápasu ale ukázaly, že Slavia je mu víc než vyrovnaným soupeřem. V osmé minutě otevřel skóre soupeř po chybičce gólmana Počty, kterému vypadl lehký míček přímo před útočníka Young Boys. Ten zcela nebráněn lehce skóroval. Pak přišel faul Petra Bíny, který soupeř po necelé minutě potrestal. Petr na začátku druhé třetiny snížil na 1:2. O minutu později mladý bek Honza Křížek poprvé fauloval a soupeř rychle trestal. Po dalším gólu Young Boys byl stav najednou 1:4, slávisté přesto dál bojovali. Do konce třetiny střílel přesně opět Petr Bína, následoval ho Cyril Polák, na kterém byl hlad po gólu vidět asi nejvíc. Cyril pak otevřel skóre třetí třetiny, krátce potom zužitkoval Tom Vambera přihrávku Bíny a po skvělé individuální akci vstřelil gól na 5:4 pro Slavii. Soupeř vyrovnal, pak přišla první přesilovka Slavie. Proměnit se jí nepodařilo, naopak o pár minut později Young Boys otočili na 6:5. Vzápětí si šel na trestnou lavici sednout opět Honza křížek, tentokrát byl jeho faul nutný, zabránil soupeři v postupu do jasné gólové šance. Slavia rychle dostala ze třetího oslabení třetí gól, po čtyřech vteřinách (sic!) střílel nebráněný hráč Young Boys přesně. Pár vteřin před koncem upravil soupeř skóre na 8:5 ve svůj prospěch. Velmi kvalitní zápas plný zvratů tedy body nepřinesl, ale nebylo se za co stydět, Slavia zahrála velmi dobře. Hlavně přístup mladých posil, jejich aktivita a sebevědomí jsou příslibem do dalších utkání.

Druhý zápas se nesl ve znamení velké bitvy, jelikož někteří naši hráči stále mají přátelské vazby s hráči z FBC Uhříněves, respektive kapitán Jan Handl za Uhříněves víc než 10 let hrál. Hned úvodní třetina, která se hrála ve vysokém tempu, ukázala, že půjde o vyrovnaný zápas. Dané rychlosti se nejlépe přizpůsobila nově poskládaná útočná formace složená pouze z hráčů slavistické juniorky. Hned na začátku utkání se řítili hráči soupeře na brankáře Vejvalku, ostrý zákrok bránícího hráče posoudili rozhodčí jako nedovolený a následovalo trestné střílení, které pro náš tým dopadlo úspěšně. Po ose Polák-Vintoniv-Sedláček probíhala rychlá souhra zakončená první střelu na branku soupeře v zápase. Danému tempu se přizpůsobili všichni hráči Slavie. I přesto došlo v poslední minutě první třetiny k zásadní chybě ve středu hřiště a průniková přihrávka mezi obránce na hráče soupeře znamenala změnu ve skóre. I přes masivní povzbuzování hráčů o přestávkách nedošlo k žádné změně a třetí třetina utekla za vysokého tempa jako voda. Bohužel naši nejstarší hráči přestali stíhat a nevrácením se při jednom z brejků soupeře došlo k další změně skóre na světelné tabuli. Do třetí třetiny šli hráči Slavie s vidinou obratu a hned v prvních minutách byli velice blízko. Následně naši hráči nastřelili všechny části brankové konstrukce, bohužel nic nevedlo ke vstřelení branky a tím se zrodila už čtvrtá prohra v sezoně.

 

Výsledky zápasů

FBC Slavia Praha C – FBC Young Boys 5:8

branky (asistence): 12:32 Petr Bína, 18:24 Petr Bína (Adam Kotek), 21:15 Cyril Polák, 24:57 Cyril Polák (Jan Křížek), 25:49 Tomáš Vambera (Petr Bína)

FBC Uhříněves – FBC Slavia Praha C  2:0

 

 

(Navštíveno celkem 167x, dnes navštíveno 1x)