Rozhovor s trenérem dorostu a hráčem A-týmu Martinem Bejčkem

Dalším v pořadí mezi vyzpovídanými trenéry je nováček tohoto řemesla na Slavii, trenér dorostu a hráč A-týmu Martin Bejček.

Ahoj Martine, díky, že jsi přijal pozvání k rozhovoru:

1) Jak jsi se dostal k trénování ve Slavii a jakou máš trenérskou minulost?
Moje zatím jediná zkušenost trénováním byla v Anglii, kde jsem na kempu GB reprezentace do 19ti let dělal asistenta hlavnímu trenérovi. V tu dobu  to hodně chytlo a při příchodu do Slavie, jsem od začátku čekal na uvolnění kategorie, kterou bych mohl převzít.

2) Co očekáváš od nové sezóny? Jaké máš s hráči cíle?
Nyní jsme společně v seznamovací fázinicméně máme za sebou první přátelské utkaníkteré jsme odehráli na soustředěni a pokud budou kluci po celou sezonu předvádět podobné výkony a budou se vzájemně posouvat dopředuvěřím, že bychom se mohli objevit na předních příčkách v lize. Každopádně cílem je určitě výchova kvalitních hráčů pro další kategorie.

3) Uvidíme dorostence i někde jinde, než na ligových utkáních? Plánuješ se s nimi zúčastnit nějakých akcí/turnajů?
V současné době je bohužel trochu složité plánovat nějaké turnaje, ale určitě hned jak to bude možné, mám v hlavě pár turnajů, které bych chtěl s kluky navštívit a porovnat síly se soupeři z vyšších lig. 

4) Ty kromě toho, že trénuješ dorost, tak hraješ i za mužský A-tým. Jak se těšíš na novou sezónu? A jak vnímáš kvalitu týmu a jaké by měl mít tým cíle?
Na novou sezonu se těším moc, přijde mi, že letos se nám povedlo hodně vyčistit vzduch v šatně a je to skvělý, jsme společně všichni neustále v kontaktu a tím jsme posunuli i celkově kvalitu týmu. Teď už to jen potvrdit 13.9. doma při prvním ligovém utkání. Jinak cíl máme stanovený jasně a to je rozhodně postup.

5) Víme o tobě, že jsi hrál florbal v Anglii, za tým Hastings Predators. Jak jsi se tam vůbec dostal? 🙂 A můžeš nám přiblížit svojí dosavadní hráčskou kariéru?
Byla to celkem náhoda, jak už to v životě bývá, po práci jsme si zašel s kamarády sednout na kafe, potkal jsem se tam s trenérem, ten mě pozval na trénink a bylo, začala jízda, kterou jsme zakončili ve Skotsku zvednutím poháru nad hlavu. Jinak jsem začínal s florbalem v Rokycanech, kde jsem prošel všechny mládežnické kategorie a v juniorech jsem přestoupil do Plzně.

6) V 1.zápase 1.kola poháru českého florbalu jsi utrpěl vážnější zranění. Můžeš nám přiblížit, jak se ti to stalo a kdy tě uvidíme zpět na hřišti?
Upřímně si vybavuji jen to, že běžím na střídačku a v tu chvíli jsem utržil kop do stehna, bylo to zezadu a tak jsem šel hned k zemi. Pak už si pamatuji  jak si snažím nahodit vykloubené rameno. Teď to mám zafixované a někdy za měsíc bych měl začít zase pomalu trénovat, ale to říká doktor. Takže myslím, že to ještě o chvíli zkrátím.😊

Děkuji Ti za rozhovor a přeji brzký návrat na hřiště.

(Navštíveno celkem 398x, dnes navštíveno 1x)