Rozhovor s trenérkou přípravky Hankou Jíšovou

Jako další v pořadí vám přinášíme rozhovor s duší florbalové Slavie a trenérkou přípravky Hankou Jíšovou. V rozhovoru se dozvíte nejen její pohled na loňskou sezónu, jak se těší na sezónu novou, ale i mnoho dalších zajímavých informací z jejích začátků v klubu a v neposlední řadě i něco o jejích obou rolích v klubu.

Ahoj Hanko, díky, že jsi přijala pozvání k rozhovoru.

1) Jak hodnotíš loňskou, bohužel zkrácenou sezónu?

Sezónu, navzdory okolnostem způsobené pandemií Covid-19, hodnotím velmi pozitivně. Byla to moje trenérská premiéra a skvělé děti mi ji velmi usnadnily. Přípravku jsme v září dopřihlásili do ligy a ve zkrácené sezóně odehrála 6 turnajů. A myslím, že si nevedla vůbec špatně a určitě zanechala hezkou červenobílou stopu.

2) Co očekáváš od nové sezóny? Jaké máte s dětmi cíle?

Cílem v nové sezóně je pokračovat v započaté práci – aby děti měly radost z pohybu, osvojení si základních florbalových návyků, naučit se fungovat v kolektivu, a hlavně se těšit na další trénink. Za velmi důležité považuji i zapojení rodičů – což se mi myslím dařilo, tak věřím, že na to navážeme a užijeme si společné chvíle nejen při tréninku, zápasech, ale i třeba při pořádání, které nás letos společně poprvé čeká.

3) Uvidíme přípravku i někde jinde, než na ligových utkáních? Plánuješ se s dětmi zúčastnit nějakých akcí?

Ano, určitě. Hned 12.září bych se ráda s dětmi zúčastnila Sportovního veletrhu sportu, který pořádá MČ Praha 10. V plánu je návštěva některého z domácích divizních utkání našich můžu a aktivně se s dětmi zapojit do přestávkového programu. Závěr sezóny bychom rádi zakončili víkendovým turnajem NISA OPEN v Liberci a některým z jednodenních turnajů např. DRAGON FLORBAL CUP v Milevsku.

4) Ty působíš v klubu i jako jedna z hlavních osob klubu – vedeš sekretariát. Jak se dá skloubit trénování přípravky a náročná pozice sekretáře klubu?

Naopak – práce v klubu na plný úvazek mi umožňuje naplánovat si práci tak, že mohu vést trénink přípravky, který je v brzkých odpoledních hodinách. Je to sice docela náročné, ale ohromnou kompenzací je mi neuvěřitelné pozitivní nabití energií od dětí. A tak trochu se mi splnilo mé dlouholeté přání pracovat s dětmi.

5) Jak dlouho už působíš ve Slavii a jak vnímáš růst klubu? Jdeme správným směrem?

Ve Slavii vlastně působím téměř od začátku. Nejdříve jako fanynka svého syna Ondry, který se nemohl dočkat okamžiku, kdy konečně vznikne florbalový klub Slavie. V roce 2015 jsem se připojila do týmu veteránů jako hráčka a od sezóny 2016/2017 jsem pomáhala při pořádání a postupně začala pomáhat i s administrativou. Časem jsem se zapojila i do vedení klubu. Bylo to pro mě velmi složité skloubit s mým zaměstnáním, a proto jsem přijala nabídku prezidenta klubu a v této sezóně začala pro klub pracovat na plný úvazek. Jsem přesvědčena, že jsme se vydali správnou cestou. Nebude to jednoduché, ani lehké, ale věřím, že postupně začínáme realizovat naše cíle a postupnými krůčky se snažíme, aby se zlepšovaly podmínky pro naše členy a spolu s rodinnými příslušníky a přáteli, se v našem červenobílém klubu cítili dobře.

6) Něco případně za sebe 🙂

Něco bylo řečeno v předchozí otázce, ale snad trochu osobnější pohled. Jsem ráda, že mohu být součástí #florbalovarodina a podílet se na růstu klubu, jehož jméno si to určitě zaslouží. Nicméně bez lidí, kteří tomu věnují svůj osobní čas, by to nešlo a nefungovalo. Tímto děkuji trenérům, hráčům, rodičům a přátelům. Spolu to určitě zvládneme! Těším se na setkání s každým z Vás.

Děkuji Hanko za rozhovor a přeji hodně štěstí do nové sezóny, ať se ti daří v obou rolích tady na Slavii!

(Navštíveno celkem 247x, dnes navštíveno 1x)