Rozhovor s trenérem elévů Martinem Počtou

Každý týden po zbytek léta Vás necháme nahlédnout do kuchyně slávistických týmů a budeme vám přinášet rozhovory s hlavními trenéry jednotlivých kategorií. V rozhovorech se dozvíte především hodnocení uplynulé sezóny, plány do sezóny následující a samozřejmě mnoho dalšího.

Jako první přinášíme rozhovor s hlavním trenérem elévů Martinem Počtou.

 

Ahoj Martine, díky, že jsi přijal pozvání k rozhovoru:

1) Jak hodnotíš loňskou, bohužel zkrácenou sezónu?

Sezóna byla složitější v tom, že jsme před sezónou předali cca 25 elévů ročníku 2008 do mladších žáků a nových dětí nám přišlo méně, než jsme čekali. Takže dva týmy elévů bylo obtížné naplňovat hlavně na turnaje. Tréninky a průběh sezóny hodnotím jinak pozitivně, až na to nedobrovolné ukončení kvůli koronaviru. Tím nám také odpadl tradiční závěr sezóny a účast na turnaji Nisa Open v Liberci.

2) Co očekáváš od nové sezóny? Jaké máte s dětmi cíle?

Především jsme se rozhodli snížit počet družstev elévů na jedno, abychom se mohli lépe soustředit na jednotlivce a nehnali se z turnaje na turnaj s dvěma družstvy. Cílem je začlenit nové děti z přípravky, udělat zase další dobrou partu kamarádů a jejich rodičů, užívat si tréninky a turnaje, něco nového se naučit a zlepšovat. Bavit se florbalem.

3) Uvidíme elévy i někde jinde, než na ligových utkáních? Plánuješ se s dětmi zúčastnit nějakých akcí nebo turnajů?

Ano, závěr sezóny bude opět zakončený turnajem Nisa Open, po kterém probíhá tradiční přechod jednoho ročníku do vyšší kategorie (přípravka do elévů, elévové do mladších žáků atd.), tak, aby se v posledním měsíci sezóny stihli adaptovat na nového trenéra a další kategorii. Kromě Nisy určitě zvažujeme ještě alespoň jeden turnaj.

4) Na konci prázdnin čeká Slavii premiéra na prestižním a vždy velmi kvalitně připraveném turnaji UNYP Cup v Praze. Jako první turnaj vyzkouší právě elévové. Co čekáš od turnaje a jak se na turnaj těšíš?

Především mi zase odešel jeden ročník elévů a přišly nové děti z přípravky. Očekávám tedy, že půjde spíš o jejich společnou zápasovou premiéru, řekněme stmelení týmu a první sehrávání. Určitě novému týmu prospějí první ostré zápasy s kvalitními soupeři, o výsledky tu nejde.

5) Jak dlouho už působíš ve Slavii a jak vnímáš růst klubu? Jdeme správným směrem?

Budu začínat pátou sezónu na pozici trenéra, podílím se i na vedení klubu. Růst klubu tu je, každým rokem přibývají noví hráči, takže určitě jdeme správným směrem. Pořád je ale co zlepšovat, nic nejde samo.

6) A něco případně za sebe 🙂

Těším se na zlepšení komunikace s hráči a rodiči prostřednictvím, snad to můžu prozradit, nového členského klubového systému, který nyní testujeme a připravujeme. Určitě mám i nějaké vize do budoucna, jako je uspořádání vlastního turnaje pro mládež u nás na Slavii, otevření letního sportovního kempu i pro starší děti až do 12 let, užší spolupráce alespoň s jednou školou například vedením florbalového kroužku. A jsem hodně zvědavý na reakce hráčů, dětí a rodičů na design nových hráčských a fanouškovských triček, snad se budou líbit.

Děkuji Martine za rozhovor a přeji hodně štěstí do nové sezóny!

(Navštíveno celkem 175x, dnes navštíveno 1x)