Elévové vyhráli 11. turnaj

V neděli 15. dubna jsme vyjeli s našimi elévy na předposlední, 11. turnaj sezóny, opět do krásné haly v Černošicích. A bylo se rozhodně na co dívat.

První zápas jasná výhra

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu Fbk Olymp Praha Hefaistos. Do poloviny zápasu bylo utkání velmi vyrovnané a bohaté na hezké akce na obou stranách. I když první gól padl, nebo se spíše trochu nešťastně dokutálel až do naší branky, v poločase bylo skóre o něco příznivější pro nás. Vedli jsme 4:3. Do druhé půlky se obraz hry nijak zásadně nezměnil, snad jen s tím, že jsme začali lépe bránit a více střílet. Všechny tři lajny se sehrály, klukům se začalo lépe dařit, a tak to byla hezká podívaná. Náš gólman se ale také činil a nenechal soupeře, aby se na nás dotáhl. Konečný výsledek zaslouženě 11:4.

Druhý zápas prohra

Do druhého mače proti týmu Fbš Bohemians Praha zeleníjsme vstoupili naladěni na vítěznou vlnu, ale od začátku bylo zřejmé, že máme co dělat se silnějším soupeřem, a zejména s větším brankářem. Přesto jsme dali první dvě branky my a zdálo se, že máme zápas ve svých rukou. Bohužel poté padly dva rychlé góly i do naší sítě a o poločase svítilo na ukazateli skóre 2:2. Ve druhé polovině se obraz hry změnil. Přestali jsme bránit, zapomněli jsme na souhru, kterou už umíme, a místo toho jsme s balónkem stříleli jen do připraveného soupeře, nebo jsme se jej dokonce zbavovali vyhozením. Když už jsme se dostali k nějaké střele, trefovali jsme gólmana, brankovou konstrukci nebo šla střela nad branku. Soupeř ze svých akcí dokázal vytěžit více, a i když náš gólman předváděl skvělé výkony, na dvě střely přeci jen nedosáhl. Nakonec prohra 2:4.

Třetí zápas o první místo

S napětím jsme sledovali souboj Bohemkys Olympema nestačili jsme se divit. Tým Bohemians, který byl silnější než my, s Olympem záhy začal prohrávat, a co víc, náskok Olympuse stále zvětšoval! Překvapení bylo na světě, zahrajeme si o první místo.

Soupeř z druhé tabulky byl tentokrát tým Fbk Olymp Praha Prometheus. Od začátku bylo zřejmé, že jde o ještě silnějšího soupeře. Aby také ne, když šlo o souboj o turnajové vítězství. Naši hráči se nevzdávali a bojovali, ale soupeř byl jednoduše o trochu silnější a lépe proměňoval své šance. Jen díky našemu gólmanovi byl stav v poločase milosrdných 1:3 a neprohrávali jsme více. Druhá polovina vypadala velmi podobně. Naši kluci se nevzdávali a bojovali jako lvi, ale soupeř byl stále o dva kroky napřed. Když byl ještě 3 minuty před koncem stav 3:5, zdálo se, že je rozhodnuto. Fanoušci ale nepřestávali hnát naše hráče dopředu a najednou to bylo jen o gól. Za stavu 4:5 jsme si vzali time-out a domluvili se s gólmanem na power play. Do hry jsme na poslední minutu a půl vyslali naši nejsilnější trojici a ihned, jak to šlo, pustil brankář do hry čtvrtého hráče. Obléhali jsme soupeře a hnáni mohutným povzbuzováním fanoušků jsme dělali vše pro vyrovnání. Pouhé 4 vteřiny před koncem se to podařilo! Dali jsme vyrovnávací branku!

Rozhodovala trestná střílení

Po krátké pauze následovala trestná střílení. Olymp začínal a jejich střelce výborně vychytal náš gólman Erik. Za nás šel jako první Robin, ale bohužel také nedal. I druhého soupeřova hráče Erik skvěle vychytal. Martin se rozhodl zkusit překvapivou střelu téměř od poloviny, ale o kousek minul branku. Ani třetí soupeř u nás neuspěl, tentokrát naši branku přestřelil. A náš třetí hráč Filip si jako zkušený matador položil soupeřova brankáře a z krásné kličky chladnokrevně zavěsil. Vítězství!

V neděli 15. dubna jsme mohli na vlastní kůži zažít, jaké krásné emoce umí florbal přinést. Poděkování za super zážitek patří nejen všem hráčům a gólmanovi, ale také jejich rodičům, kteří umí vytvořit úžasnou fanouškovskou atmosféru.

 

(Navštíveno celkem 242x, dnes navštíveno 1x)