Ženy si připsaly cenné tři body

Ahoj všem fanouškům a fanynkám florbalu Slavie žen. Tentokrát se Vám hlásím z haly na Třebešíně, kde jsme odehrály zápasy s FC Bučis Team a Cirkusem Praha.

První zápas nám byl odpískán již v 9:00. První třetina zápasu byla zajímavá, ale bohužel nepadl žádný gól. Věděly jsme, že musíme zabrat. V 15. minutě jsme bohužel inkasovaly první gól zápasu. Byl to pro nás pořádný impulz k tomu, abychom začaly makat víc a urvaly body. Tři minutky nato přihrála Míša Konečná naší kapitánce Evě Krchové, která svou střelou dorovnala na 1:1. A byly jsme zase na začátku, jako za stavu 0:0. Skoro ve 20. minutě jsme měly míček v naší brance. Nebyl čas ztrácet čas. Pomalu nabíhala 27. minuta a za asistence Terezy Maršíkové vstřelila gól Anet Jarolímová. Stav 2:2. Chvilku poté na nic nečekala ani naše dorážecí dračice Kristýna Velcová, která nás poslala do vedení za asistence Lucie Primusové (3:2). Asi jsem to cítila ve vzduchu, že je ten správný čas na to střídat. S pokřikem: „Anet, běž jim tam dát hvězdnou střelu!“. Ve 35. minutě přihrála u naší branky Anna Vinklová Anet, která prokličkovala mezi protihráčkami a mířila rovnou na bránu. Protihráčky jí ustupovaly, místo aby ji blokovaly a chránily si svou svatyni. Zakončila střelou a zvýšila skóre na 4:2. Protihráčky měly šanci 6 sekund před ukončením 3. části zápasu. Míša Konečná se snažila zablokovat střelu, ale bohužel si šla na 2 minuty sednout na trestnou lavici za blokování hokejky. Na sólo scénu se připravila naše skvělá gólmanka, protože byl nájezd. Protihráčky neproměnily a my si připsaly cenné 3 body.

Zápas s Cirkusem byl těžký. Jako vždycky byly vidět zkušenosti starších hráček. Možná bych jen podotkla, že kdyby hrály víc čistě, bylo by to lepší. Zápas byl nabitý chtíčem je porazit, ale to se nám ani tentokrát bohužel nepovedlo. Prohrály jsme s nimi 2:4. Branku vstřelila ve 20. minutě Anet Jarolímová za asistence Lucie Primusové a potom Lucie Koubová bez asistence. Závěrem chceme poděkovat Michalovi Blahovcovi za podporu, hec a občerstvení. Také Štikymu staršímu za účast a podporu. Slečně Zuzaně Dolejší za skvěle pořízené fotografie a všem fanouškům.

Autorka článku: Sany | Autorka fotek: Zuzana Dolejší

Výsledky zápasů

FBC Slavia Praha – FC Bučis Team 4:2

branky (asistence): 18:10 Eva Krchová (Michaela Konečná), 26:36 Anet Jarolímová (Tereza Maršíková), 32:29 Kristýna Velcová (Lucie Primusová), 35:26Anet Jarolímová (Anna Vinklová)

Cirkus Praha – FBC Slavia Praha 4:2

branky (asistence): 20:49 Anet Jarolímová (Lucie Primusová), 32:49 Lucie Koubová

(Navštíveno celkem 284x, dnes navštíveno 1x)