Elévové na Nisa open 2017

Hned ve svém prvním soutěžním roce se kategorie elévů zúčastnila svého prvního velkého turnaje. Byl jím všem známý Nisa open v Liberci. Turnaj pro tuto kategorii probíhal od 26. do 28. května. Pro naše hráče to byla velká neznámá. Hned první zápas se nám přesunul na večerní čas, avšak i s touto změnou se realizační tým, ve složení trenéra Martina Počty a jeho asistenta Vojtěcha Hecla, vypořádal. Měli jsme velké štěstí, že se nám povedlo získat ubytování hned vedle hal, kde probíhaly všechny zápasy.

První zápas jsme i přes převahu fanoušků v hledišti nedokázali přetavit v první vítězství, a proto následovala prohra s FBC PANTHERS LIBEREC Orange 8:3. Ve druhém zápase se kluci dostatečně aklimatizovali na prostředí a svého soupeře Florbal Primátor Náchod rozdrtili 10:1. Ve třetím zápase jsme se setkali zřejmě s naším nejtěžším soupeřem ve skupině, kterým byl tým FBŠ Gorily Plzeň 2006. V první půli jsme se nestihli ani rozkoukat a soupeř nás rozebral. Naši hráči předvedli úžasný výkon, ale bohužel na našeho soupeře to bylo málo a výsledek 11:1 byl pro nás až moc krutý. V posledním zápase s ASK Lovosice-LFP BLACK jsme bohužel doplatili na pozdní čas a na 4. zápas v řadě, naši hráči už byli znatelně unaveni, proto přišla porážka 4:2, která nás později velice mrzela.

Po všech zápasech a večeři se hráči přesunuli do školy, kde se vysprchovali a hráli jednotlivé deskové hry. Vedení týmu mělo večer schůzi s fanoušky, kde všem děkovali za jejich podporu při dosavadních zápasech.

Prvním soupeřem další den byl  TJ Sokol Rudná, který nás překvapil první půlkou zápas a náskok 5:0 už naši borci nedokázali ani vyrovnanou hrou ve druhé půlce přetavit alespoň v čestný zásach. Střelecké neštěstí se nás naštěstí nedrželo při dalším zápase s našim největším rivalem  ACEMA Sparta Praha BLUE. Od rána byli všichni nervózní a proto se trenérský tým rozhodl pro ranní rozcvičku a řádnou přípravu před tímto obávaným utkáním. Přes porážku 9:4 se všichni shodli na úžasném výkonu našich hráčů, kteří se nezalekli velkého jména a soupeři nedarovali nic zadarmo. Velice pohledný zápas byl ozdobou celého turnaje. Před dalším zápasem ovšem došlo k neshodám v týmu, které ani realizační tým nedokázal urovnat. Zákonitě přišla porážka s ASK Bystřice n.P. Orlíci 14:0. Po tomto zápase se realizační tým rozhodl pro stmelovací aktivity.

V neděli už nás čekal pouze zápas o umístění v tabulce, ale i ten pro nás velice znamenal a výhra 4:3 nad TJ Sokol Koberovy.

Celkové umístění na 7. místě v tabulce můžeme tedy považovat po dvou výhrách jako historický úspěch. Kluci se dokázali vypořádat s náročným programem a zvládli i psychicky těžké zápasy. Se zájmem sledovali další utkání a sami se už velice těší na další ročník.

Celý turnaj se zakončil úžasným výletem na Ještěd, kde celý tým zažil jeden z nejhezčím pohledů na naši krásnou Českou republiku.

 

 

(Navštíveno celkem 311x, dnes navštíveno 1x)