První zápasy mužů C v nové sezóně

Po dlouhé době se i mužský tým C vrátil na palubovky florbalových hal. Hned první dva zápasy nás zavedly do nové haly TJ Kobylis, kde se v odpoledních hodinách odehrála utkání FBC Slavia Praha C proti FbK 1996 Příbram a FbC Red Dragons Hořovice B.

Mužský C tým posilněný o nové tváře z řad juniorů a týmu B byl výborně naladěn. Podle toho také vypadal vstup do prvního zápasu, kdy naši muži převzali hned od začátku otěže utkání a hrálo se převážně u branky soupeře.  První gól z hole Adama Kotka byl logickým vyústěním slávistického tlaku. Adam z pozice obránce vyslyšel lavičku a propálil vše, co mu stálo v cestě  – 1:0.

Poté hru týmů přerušovaly nepřesné přihrávky na obou stranách. Příbram se ale vzchopila. První nádhernou a lehce tečovanou přihrávku před naši branku využila a srovnala na 1:1. Následovaly dva rychlé fauly na Jakuba Šuťáka a Slavia měla výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou rozdělila přestávka mezi třetinami.

Do druhé třetiny Slavia vstoupila stejně jako do první, hráči velice aktivně napadali, křídla se vracela a pomáhala obráncům. V poslední vteřině přesilové hry skóroval Miroslav Matoušek, který dal tímto vzpomenout na loňský velmi bodově povedený rok – 2:1

Do třetí třetiny šli hráči s jednogólovým náskokem a vidinou prvních 3 bodů. Hned minutu po začátku třetiny hráči poslechli příkaz lavičky a sehranou akcí z rohu zvýšil Roman Feigl svým prvním gólem v mužské kategorii na 3:1.

Slavia si celý zápas dávala pozor na křižné pasy protihráčů, bohužel soupeř v posledních 8 minutách zápasu sebral zbývající síly a vzepřel se osudu. Hráči soupeře prokázali, že spolu hrají snad dvě desítky let a začali si nahrávat z první do volného prostoru. Naši hráči bohužel nepokryli všechny tyto náběhy a v rozmezí 5 minut přišel obrat ze 3:1 na 3:4.

Ani přes závěrečný tlak se Slavii nepodařilo skórovat a poslední hvizd zápasu tak znamenal nesplnění cíle. Zmar a smutek šel vidět na slávistech i několik desítek minut po zápase.

Do druhého zápasu šli hráči Slavie s mírnou skepsí. Na jejich protihráčích bylo už při rozcvičení vidět, že jsou na tom lépe technicky i fyzicky, což se záhy po rozehrání úvodního buly potvrdilo. Po celou první třetinu se hráči Slavie pouze bránili. Ve druhé části zápasu dostala Slavia možnost přesilové hry po faula na po křídle unikajícího Alexandra Mostýna. Avšak špatné rozestavění hráčů při přesilovce mělo za následek gól, který dal soupeř v oslabení.  Naši hráči se na sebe jen nechápavě dívali.

Ve třetí třetině už byla vidět odevzdanost našich hráčů, hlavně z tohoto důvodu nám Red Dragons nasázeli další góly po rychlých přihrávkách. Slavia ale nesložila zbraně a vykřesala jiskřičku naděje v podobě dvou slepených gólu nováčka Františka Hóse a šutéra Jakuba Šuťáka.

Nesmyslný faul Alexandra Mostýna ale všechnu snahu pohřbil. Na trestnou lavici ho poslalo 2 minuty před koncem lehké seknutí. V následné herní nevýhodě poté hráči obdrželi ještě jeden gól a oslabení tak upravilo výsledek zápasu na 2:7.

 

Výsledky zápasů
FbK 1996 Příbram – FBC Slavia Praha C 4:3
branky (asistence): 05:52 Adam Kotek (Tomáš Vambera), 13:18 Miroslav Matoušek, 25:04 Roman Feigl (Adam Kotek)
FBC Slavia Praha C – FbC Red Dragons Hořovice B 2:7
branky (asistence): 32:19 František Hós (Miroslav Matoušek), 32:29 Jakub Šuťák
(Navštíveno celkem 87x, dnes navštíveno 1x)