Rozhovor s trenérem mladších žáků Patrikem Smejkalem

Jako dalšího v pořadí jsme vyzpovídali hlavního trenéra mladších žáků Patrika Smejkala, který je zároveň nejmladším hlavním trenérem mezi trenéry ve Slavii. V krátkém rozhovoru nám přiblížil, jak to funguje mezi početným trenérským týmem a co očekává od nové sezóny.

1) U mladších žáků budete působit od nové sezóny v týmu tří trenérů. Jak si rozdělíte role a jak se na sezónu těšíte?

Už minulou sezónu jsme všichni tři působili společně a řekl bych, že spolupráce fungovala. Největší výhoda je v tom, že se můžeme věnovat hráčům více individuálně, popřípadě udělat více cvičení najednou a tudíž i po menších skupinkách. Každý z nás má na starosti menší počet kluků, a tak můžeme hráčům vysvětlit chyby které dělají. Na sezónu se těšíme a doufáme, že bude ještě lepší jak ta předešlá. Ze skupiny elévů k nám přijdou noví a šikovní hráči, které bych rád v průběhu sezóny nominoval i na podstatně složitější turnaje 5 plus 1. Kuba Špůr i Fanda Hós vždy přijdou se skvělými nápady, a tak vždycky víme, co a jak na tréninku, i na zápase. Role rozdělené nemáme, ale přijde mi, že každý z nás nějakým způsobem zapadá do systému, který se společnými silami snažíme vybudovat. 

2) Působili jste ve Slavii i v minulých letech a v jakých rolích?

Ve Slavii působím od roku 2018, tehdy jsem začínal v kategorii juniorů. Fanda i Kuba jsou v klubu podstatně déle. V roce 2019 jsem začal s trénováním mládeže. 

3) Co očekáváš od nové sezóny? Jaké máš s hráči cíle?

Určitě bych rád navázal na minulou sezónu, která bohužel skončila předčasně. Rád bych zakomponoval nově příchozí hráče narozené roku 2009 do již zaběhnutého systému. Doufám, že si kluci navzájem sednou a podaří se jim udržet v prvních dvou koších. Na konci srpna nás čeká soustředění ve Rtyni a myslím, že je to skvělá příležitost nejen získat dovednosti do nové sezóny, ale také dát dohromady skvělý tým. Nejdůležitější ale bude, když to bude kluky bavit a budou mít chuť na sobě dál pracovat. 

4) Uvidíme mladší žáky i někde jinde, než na ligových utkáních? Plánuješ se s nimi zúčastnit nějakých akcí/turnajů? (možnost se rozepsat o soustředění atd.)

Momentálně v plánu bohužel žádně turnaje ani akce nemáme. Všechno závisí na tom, jak se nám v průběhu sezóny povede, avšak bych rád jel na turnaj do Kralup či na Nisa Open. Určitě budu rád když budou kluci navštěvovat divizní zápasy mužského „A“ týmu, jako tomu bylo minulou sezónu. Je to totiž skvělá možnost, jak nejenom podpořit naše chlapy, ale také se naučit něco nového. 

Děkuji moc za rozhovor a ať se daří v nové sezóně!

(Navštíveno celkem 112x, dnes navštíveno 1x)