Muži postupují do Regionální ligy

Poslední aprílový víkend se nesl ve znamení lítých bojů neohrožených mužů z A týmu. Protivníky byly pro tentokrát týmy FBC Kralupy nad Vltavou a FBC Barracudas Slaný. První ze zápasů, pro některé v nekřesťanský čas (rozuměj neděle 9.00), se hrál s prvním jmenovaným protivníkem.  Jelikož na straně poraženého týmu byl obávaný „Černý Petr“ v podobě prvního nepostupového místa, oba týmy musely podat více než stoprocentní výkon.  Tým Kralup, který se na tento důležitý zápas přivezl minibusem společně s výraznou podporou fanoušků, uplatnil na náš tým tvrdou agresivní hru.

FBC Kralupy n/V – FBC Slavia Praha

Souboj dvou nejlepších týmů tabulky se nesl v duchu rychlé, důrazné hry. Prvotní nervozita sešívaných se ztratila během osmi vteřin. Devátou totiž všichni hráči, trenéři, příznivci a rodiče fandící Slavii zvedali ruce nad hlavu po rychlé střele pod víko od ostrostřelce Šafáře po přiťuknutí Štičky – 0:1. Šafář mimochodem tímto gólem odstartoval své velmi povedené představení, které se v řeči čísel zastavilo až na úctyhodné bilanci 4+1. Zajímavým faktem je, že nápor gólů Šafáře nevydržela jeho hůl a po čtvrtém se uráčila zlomit. S novou, mimochodem vypůjčenou od Kamberského, upachtil pouze jednu asistenci. Tip pro sponzory: Oxdog Fusion 29.

Pokud by si snad někdo myslel, že první minuta určí obraz zápasu, byl by bohužel na omylu. Hráči z Kralup postupně převzali otěže a začali diktovat tempo zápasu svou velmi nepříjemnou, běhavou a tvrdou hrou.  První třetina důležitého zápasu se hrála ve vysokém tempu, ovšem bez přesných zakončení do brankářských svatyní. Až ve 13. minutě se nabídla Slavii výhoda přesilové hry, a to dokonce chvíli 5 na 3, kterou se ovšem nepodařilo přetavit v gólový úspěch.

Druhá třetina rozhodla

Co se nepovedlo v prvním dějství, nastalo v druhém. Po důrazné přestávkové domluvě ze strany realizačního týmu se začaly dít věci převážně z tzv. „šafářova“ čtverce (v hokeji znám jako levý kruh pro vhazování), odkud postupně padly 3 banány do sítě Kralup – 0:2, 0:3, 0:4. Zastavit gólový příděl slávistů mohl po nabídnutém trestném střílení K. Malík, ale pohořel na pravé ruce Kovala. Po necelých dvou minutách si ale časoměřič konečně vyzkoušel gombíky na straně domácích a na světelné tabuli se objevilo skóre 1:4. Nutno dodat, že Slavie hrála v době vstřelení gólu nedobrovolně ve čtyřech hráčích. Na střídačce se totiž zapomněl jeden ze slávistů. Získanou naději v duších kralupských hráčů uhasil minutu před koncem druhé části, tuto sezónu nesmírně agilní nováček, T. Janovský – 1:5.

Třetí část nezačala pro slávistické hvězdy dobře. To, když střelu Carvana se štěstím tečoval Manek – 2:5. Toto gólové povzbuzení ze strany Kralup způsobilo ještě vyšší tempo a vzrostla chuť se zápasem něco udělat. Třetina se po této nešťastné situaci odehrávala převážně na polovině Slavie. Nebudu vás napínat, skóre 2:5 svítilo na kostce i po konci utkání. Kralupy pohrdly i přesilovkou za hru na zemi, ale nezlobte se, opravdu vám nejsem schopen říct, co tam ten Filip dělal. Nicméně po obětavém a velice dobrém výkonu celého týmu (kouče neposlouchejte, ten si vždy něco najde) se mohlo začít slavit a musím přiznat, že jsem závěrečnou sirénu přes výbuchy šampaňského a ječení slávistických fanoušků a fanynek nezaznamenal.

FBC Kralupy n/V – FBC Slavia Praha 2:5

branky: 1. Vojtěch Šafář, 16. Vojtěch Šafář, 18. Vojtěch Šafář, 20. Vojtěch Šafář, 29. Tomáš Janovský

Po vydatném obědě (burrito, špagety, někdo dokonce kachnu nebo jiného opeřence) byl na programu druhý zápas proti týmu ze Slaného.  V případě výhry by se Slavie osamostatnila na špici tabulky a stala se mistrem světa ligy.

FBC Slavia Praha – FbC Barracudas Slaný

Netuším, kde se to v našich chlapcích vzalo, ale neoblíbenou první třetinu zvládli s přehledem. Důkazem budiž skóre svítící na kostce 4:1 po 15 minutách. Do střelecké listiny se jako první zapsal nestárnoucí tahoun Slavie Otáhal, dorážející střelu Šafáře. Ano, čtete správně, Vojtův projektil neskončil za zády brankáře, jelikož byl stále handicapován jinou holí. Na druhou stranu jméno Otáhal neslyšíte určitě naposled, tenhle mladý, vytáhlý klučina to dotáhne daleko. Druhá pětka se nechtěla nechat zahanbit a předvedla klasickou koupací akci na ose Bílek – Alfery. Mezitím se prosadil i soupeř, takže kanonáda na obou stranách. Za další minutu nepohrdl nabídnutou standardní situací Doubek a gólový příděl v této části završil po krosu Bílka střelec Puciow.

Druhá pasáž byla poněkud klidnější, než se po šesti minutách z ničeho nic ve skrumáži před brankou Slaného objevil historický kousek – ne, doslova přírodní úkaz – v podobě hole Canadien (dovoz Nizozemsko, ročník 2012, Flex 27 tah, 25 příklep, majitel O. Otáhal) – 5:1. Šestým gólem si nadělil radost T. Hubáček, pro kterého to byl první střelecký zápis v sezóně. Po dokončeném hattricku Otáhala a korekce ze strany Slaného, byl stav zápasu 7:2. Pětigólový rozdíl červenobílé uspokojil, jelikož nechali soupeře zkorigovat stav utkání na 7:4.

Gól do prázdné brány zpečetil výhru

Třetí třetinou pokračovalo neúspěšné obléhání Kabelkovy branky, který si ale spoustu pokusů vychutnal a dával soupeři najevo, že je ve skvělé formě. V polovině třetího dějství byl ovšem krátký na střelu Richtra, který využil přesilovou hru. Slaný se dokonce dostal dvě minuty před koncem na dostřel jediné branky. Unijní rytec začal být po tomto přídělu lehce nervózní, na PHaSČ liga Cup totiž v průběhu zápasu stačil vyrýt jméno Slavie. Litovat ale nemusel, hosté nakonec závěrečný tlak nevyužili. Klid na hokejky domácích dodali postupně Šafář a po kombinaci do prázdné branky Dušek.

Po závěrečném hvizdu mohly propuknout vítězné oslavy. Slavie postupuje z 1. místa a je před ní další sousto v podobě Regionální ligy mužů. Ale o té zase příště, příští rok, v jiném článku.

FBC Slavia Praha – FbC Barracudas Slaný 9:6

branky: 1. Ondřej Otáhal, 2. Daniel Alfery, 4. Matouš Doubek, 12. Jakub Puciow, 22. Ondřej Otáhal, 28. Tomáš Hubáček, 28. Ondřej Otáhal, 45. Vojtěch Šafář, 45. Pavel Dušek

Děkujeme za celou sezónu

Nebudeme ale pouze plácat nesmyslné báchorky o elitním A týmu mužů. Florbalový klub Slavie je jedna velká rodina táhnoucí za jeden provaz, a to už od nejmenších holek a kluků patřících do elévů, přes mladší a starší žáky/žákyně, dorostence a dorostenky, které mají za sebou úspěšnou premiérovou sezónu. V těchto kategoriích se líhne pod dozorem trenérů talent let budoucích. Takže jestli někdy chceš číst článek o sobě a prožívat společně s námi radost a zážitky, které jinde neprožiješ, neváhej a přijď mezi nás. #florbalovarodina

Autor: Tomás Koval

+ bonus v podobě sestřihu vítězného zápasu mužů proti Kralupům

(Navštíveno celkem 541x, dnes navštíveno 1x)