Elévové červení v Kunraticích druzí, bílí v Boleslavi třetí

Desáté soutěžní turnajové kolo jsme absolvovali o víkendu 23. – 24. března v Kuraticích a v Mladé Boleslavi.

Červení v sobotu druzí

Starší a zkušenější tým červených doplnili tentokrát gólman Péťa, Vašek a nově i Ondra z bílého týmu. Do Kunratic jsme se vydali v neobvykle vysokém počtu 14 hráčů.

Na první zápas proti týmu Fbc Draci Říčany bílí jsme zkusili 3 lajny po 4 hráčích s dostřídáváním, což se příliš neosvědčilo. Nicméně na to, že jsme první polovinu zaspali a prohráli ji 0:2, to vliv nemělo. Naštěstí Péťa v brance pochytal co se dalo a tak jsme měli šanci ve druhé půli gólové manko smazat. Ve druhé polovině jsme konečně začali hrát to, co umíme. Skóre se nám podařilo otočit a nakonec jsme slavili těsné vítězství 3:2. Před druhým zápasem jsme opět měli hodně velkou pauzu, ale počítali jsme s ní a v Kunraticích jsme dokonale využili hezké počasí a venkovní areál školy. Fotbálek, pingpong, frisbee atd., nenudili jsme se.

Před druhým zápasem se soupeřem SK Alien Nation Černošice jsme si řekli, že nechceme zaspat jako proti Říčanům, ale jako by to někteří hráči vzali přesně opačně. Během krátké chvíle jsme opět prohrávali. Ještě do poločasu jsme dali nějaké góly, ale skóre 2:5 nevypadalo dobře. Pokyn trenéra o přestávce zněl jasně, v naší brance ve druhé polovině nechceme vidět ani gól. A najednou to šlo! Podařilo se nám dát 7 branek a ani jednou neinkasovat, celkové skóre 9:5. Také změna střídání na 4 celé lajny naší hře prospěla. Těšili jsme se na finále a souboj o první místo.

Čekal nás tým FbŠ Bohemians zelení a protože jejich zápas s Panthers, kdy prohrávali už 2:9, dokázali vyrovnat na konečných 12:12, věděli jsme, že to nebude snadné. Bohužel jsme nezužitkovali naši výhodu v podobě většího množství hráčů, soupeře jsme ani neuběhali, ani nepřehrávali. Opět jsme zaspali úvod, ale tentokrát jsme ještě do poločasu zvládli vyrovnat na smírný stav 4:4. Druhá polovina ale byla ve znamení našich chyb a zbytečného tahání míčku a braní odpovědnosti jednotlivců na sebe, a to soupeř trestal. Místo přihrávek na volné spoluhráče jsme se tlačili přes dobře postavenou obranu – a z protiútoků potom inkasovali. Nepomohlo ani kapitánem vyžádané stažení na dvě nejsilnější lajny v závěru, ani odvolání gólmana a power-play 2 minuty před koncem, naopak jsme ještě po chybě znovu inkasovali do prázdné. Konečné skóre 8:11 a zasloužené vítězství soupeře.

Druhé místo v turnaji potěšilo.

Bílí v neděli třetí

Mladší tým bílých doplnili v neděli Robin, Vincent, Kuba a Šimon. Z přípravky Vojta a nově Dan. Vtipný byl hned začátek turnaje, kdy jsme se na úvod dozvěděli, že nedorazil rozhodčí a že ani nebude. Takže trenér místo obvyklé pozice oblékl rozhodcovský dres na většinu dne a na lavičce na první zápas vypomohli ochotní rodiče, kterým patří dík.

První zápas proti Wizards DDM Praha 10 grey proběhl hladce, zvláště začátek se vydařil a rychle jsme se dostali do vedení. To se nakonec ukázalo jako klíčové, protože náskok 7:1 z první poloviny ve druhé nenarůstal, naopak soupeř se rozehrál a druhou polovinu vyhrál poměrem z našeho pohledu 2:3. Naštěstí náskok z první poloviny byl velký a celkové skóre 9:4 pro nás jednoznačné. Do druhého zápasu jsme měli stejně dlouhou pauzu, jako o den dříve červení, ale ochotní rodiče vzali tým ven a trenér se mohl dál věnovat pískání ostatních zápasů.

Druhý zápas proti TJ Sokol Královské Vinohrady dával od začátku tušit, že to bude těžké. Silný soupeř, a od začátku vyhecovaný zápas. Do poločasu jsme šli za smírného stavu 2:2, obohaceni o několik zážitků v podobě výletu za mantinel a podobně. Druhá polovina ukázala, kdo je tady lepším týmem, soupeř nás prostě přehrál. Zkusili jsme ještě dvě minuty před koncem stáhnout hru jen na dvě silné lajny, ale když i naše první a nejsilnější inkasovala a soupeř odskočil méně než minutu před koncem o 3 góly, bylo to jasné. SKV nás tedy přehrálo, z našeho pohledu 5:8. Ale krásný zápas, i pořadatel se nechal slyšet, že tohle mělo být finále.

S jedním vítězstvím a jednou porážkou jsme očekávali boj o třetí místo, soupeřem se nám stal tým Olymp Florbal Herkules. Brzy po začátku bylo jasné, že náš tým se neskutečně dobře rozehrál, nebo možná měl soupeř slabší zápas, kdo ví. Každopádně v polovině skóre 12:0 pro nás, takže jsme se domluvili, že červení si dají pauzu a zbytek zápasu odehrají pouze bílí. Jenže i naši bílí se rozehráli tak, že bychom snad v tomhle rozpoložení přehráli i SKV. Druhá polovina pouze s bílými a přípravkou 6:1 pro nás, celkové skóre 18:1!

Zasloužené třetí místo. Mimochodem, Vojta z přípravky jeden gól a Dan dokonce dva! Super, kluci!

(Navštíveno celkem 263x, dnes navštíveno 1x)