Elévové červení vyhráli celý turnaj, bílí je napodobili

O víkendu 9. – 10. března jsme pořádali u nás doma na Slavii turnaje elévů, v sobotu červených a v neděli bílých. A dařilo se nad očekávání.

Červení v sobotu vyhráli

V sobotu proběhl turnaj červených, tedy v našem případě hráčů ročníku 2008. Doplnili je z bílého týmu Vašek a do branky Péťa. Protože červený tým nemá stálého gólmana, nastal čas k prověření některých zájemců o tento post. Přihlásil se Matěj, dostal novou gólmařinu a mohlo se jít na věc. Celkem 11 hráčů, 3 kompletní lajny, 2 gólmani, ideální stav. Krátce před turnajem se odhlásil tým z Davle, čekaly nás tedy místo klasického systému na 2 tabulky a boj o umístění 4 zápasy, každý s každým.

Jako první jsme nastoupili proti Wizards DDM Praha 10 black. Soupeř to byl pro nás vyrovnaný, dařilo se nám v útoku, ale také jsme dělali individuální chyby v obraně. Po poločase stav mírně lepší pro nás, 5:4. Do druhé poloviny dostal příležitost náš druhý gólman a pokyny zněly jasně, hlavně nedělat stejné chyby, po kterých nám soupeř v první polovině dával góly. Gólů padalo opravdu méně, ale na obou stranách. Druhá polovina skončila nerozhodně 3:3, takže celkové skóre 8:7 pro nás. Druhým soupeřem nám byl Start98 Praha – Kunratice – Táborská. Z nějakého důvodu jsme šli do zápasu dost vlažně, na první pohled jako by se polovina týmu ani nesnažila vyhrát. Ano, dávali jsme góly, ale taky zbytečné dostávali. Když necháme soupeře za sebou a na gólmana chodí nikým nepokrytý hráč, nebo dokonce 2…tak je to těžké. Oba poločasy skončily shodně 3:3, a to jsme se ještě strachovali o výsledek, nakonec jsme byli za remízu rádi. Přitom zrovna s tímto soupeřem bychom jindy dokázali s přehledem vyhrát. Jako třetí nás čekali Kanonýři Kladno stíhači. Trenér Kladna vzal s sebou hráče přípravky a celkově měl s sebou výrazně mladší a slabší tým. To je projevilo v celém zápase, který jsme nakonec vyhráli 14:0 po poločasech 4:0 a 10:0. Alespoň jsme měli příležitost potrénovat pořádně souhru, i když pro soupeře byl výsledek až příliš krutý. Posledním týmem dnes byla Acema Sparta Praha Grey. Vzhledem k dosavadnímu průběhu turnaje a výkonům Sparty proti jiným týmům jsme očekávali těžší boj, ale snad únavou soupeře, nebo naší lepší souhrou po zápasu s Kladnem, dařilo se nad očekávání. Spartu jsme přehráli vysoko 16:3 po poločasech 11:3 a 5:0.

Po 3 výhrách, 1 remíze, 10 bodech a celkovém skóre 44:16 první místo. Pohár pro vítěze zůstal doma.

Bílí je v neděli napodobili

V neděli jsme se na stejném místě sešli s týmem bílých, doplněným o 3 hráče přípravky a 4 hráče červených. V brance se tentokrát s Péťou střídal Robert, na poslední zápas si pozici gólmana zkusil Pája. Bylo nás opravdu hodně, celkem 12 hráčů a navíc 2 gólmani. Střídání jsme ale vymysleli, aby se hrálo na 3 lajny a každý se dostal do hry. A fungovalo to na výbornou.

První zápas nás čekal 101. Sportovní klub Praha bílí. S tímto soupeřem jsme se už v aktuální sezóně potkali víckrát, a tak jsme zhruba věděli, co očekávat. Přesto nám to nebylo nic platné a během krátké chvilky jsme prohrávali o několik branek. První polovinu jsme se trochu hledali, ale nepřipustili jsme úplně debakl a gólové manko se povedlo srovnat na smírný stav 4:4. Po poločasu jsme se do toho trochu víc opřeli a soupeř přestal stíhat naši hru. Druhý poločas jsme ovládli jednoznačně 12:3, konečné skóre 16:7 v náš prospěch. První asistenci v ostrém zápasu si připsal Matěj a gól dal i Vojtík z přípravky. Asistence si z bílého týmu připsali i Ondra, Jáša a Tom. Kapitán bílých Vašek skóroval hned čtyřikrát. Druhým soupeřem nám byl Floorball Club Falcon blue. A šlo o mnohem vyrovnanější souboj. Opět jsme zaspali úvod, ale pokyn trenéra nehrát od začátku naplno to rozhodně nebyl. Naštěstí jsme se dokázali rozehrát a i díky vydatné pomoci hráčů z červeného týmu nelichotivé skóre otočit. Stav po polovině utkání 9:7 pro nás. Ač by se zdálo, že jsme na soupeře našli recept, druhá polovina se nesla v duchu zbytečných chyb a pouštění soupeře do gólových akcí. I my jsme ale nějaké góly dali a po smírném poločasu 4:4 se celkové skóre zastavilo na stavu 13:11 pro nás. Z bílého týmu skórovali dvakrát Vašek, jednou Ondra, asistence si připsali dvakrát Ondra, jednou Vašek dvakrát Tom. Posledním dnešním soupeřem byla Florbalová akademie MB-Skalsko. Od začátku zápasu bylo jasné, že jsme pro Skalsko příliš silným týmem. Hráli jsme, co jsme potřebovali, nepouštěli soupeře do žádných větších akcí a když už náhodou něco uteklo, zachytal náš gólman. Protože byl průběh zápasu až moc jasný, dohodli jsme se v poločase, který pro nás skončil poměrem 9:0, že hráči červeného týmu si dají ve druhé polovině pauzu. Někteří to nesli trochu hůř, ale patří jim dík za to, že to nakonec pochopili, bylo důležité nechat více hrát naší přípravku a také nenechat soupeře odejít z turnaj zklamané. Druhá polovina tedy byla vyrovnaná, dokonce ji soupeř vyhrál poměrem 2:3 z našeho pohledu. Na celkovém vítězství 11:3 to nic nezměnilo, tedy snad kromě lepšího pocitu soupeře ze zápasu.

Po 3 výhrách, 9 bodech a skóre 40:21 první místo. I nedělní pohár pro vítěze zůstane na Slavii.

(Navštíveno celkem 200x, dnes navštíveno 1x)