Junioři byli poprvé v novém roce úspěšní jen napůl

V Neděli 6. ledna nastoupili junioři k prvním zápasům v roce 2019. A utkali se s tými Panthers Praha B a SK Alien Nation Černošice.

Vstup do nového roku se vydařil

První třetinu začali lépe červenobílí, kteří byli aktivnějším celkem. Více stříleli a více si vyvíjeli tlak. Svoje ovoce to přineslo až v deváté minutě, kdy bylo nařízeno trestné střílení pro nás, které potom proměnil František Hós. Slavia byla dále lepším týmem, ale i Panthers se občas dostali do útoku. Z jednoho dokázali dokonce vyrovnat, když se necelou minutu před koncem první části prosadil Vojtěch Raška. Tento stav trval, ale jenom krátce. Pět sekund před koncem první periody se po přihrávce Šimona Péreze podařilo Danielu Tiptovi vrátit vedení zpět na stranu sešívaných. Po první třetině byl tedy stav 2:1 pro Slavii

Druhá třetina byla herně stejná jako ta první. Slavia byla dál lepším týmem a dokonce se povedlo i zvýšit náskok. Při závaru před brankou soupeře se podařilo Danielu Tiptovi doklepat míček do branky. Více už se ale nestalo a Slavia šla do poslední části s dvoubrankovým náskokem.

Třetí třetina navazovala na ty předchozí. Sešívaní byli svou aktivitou a pohybem po celý zápas lepším týmem. Jenomže z ojedinělých útoků pantherů padaly i zbytečné góly. Příkladem toho byla třicátá minuta, kdy se při jednom z nich podařilo vsítit gól Adamu Benešovi. Rozhodující moment přišel minutu poté, kdy při usazení našich hráčů na útočné polovině propálil od půlky Ladislav Pfleger celou obranu a dal vítězný gól. Pár sekund poté sice ještě za hosty snížil Michael Rendl, ale vyrovnat už soupeř nedokázal. K čemuž jim nepomohla ani závěrečná powerplay.

Slavia tedy dokázala porazit Panthers 4:3 a připsala si tři body do tabulky.

Sešívaní na první zápas nenavázali

Druhý zápas Slavia odehrála proti týmu SK Alien Nation a rozhodně chtěla navázat na ten první vítězný. Začátek zápasu byl ale pravým opakem toho prvního. Soupeř byl fyzicky i herně lepší. Díky bojovnosti a troše štěstí skončila první třetina bez branek.

Druhá část napodobovala sice tu první, ale i my se občas tu a tam dostali do útoku. Dokonce se nám povedlo otevřít skóre. A to poté, když se Tomáši Janovskému povedla sólo akce, kterou s přehledem zakončil. Vedení ovšem trvalo jen dvě minuty. Chvíli po gólu byl totiž vyloučen Filip Stárek a po minutě oslabení se Benjaminu Raisovi podařilo vyrovnat. To bylo z druhé třetiny vše a do té poslední se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Třetí perioda se ohledně herního projevu obou týmu nezměnila. Za to stav se měnil a to dost často. Jako první to dokázali sešívaní, když se Matějovi Plevovi, který naskočil v tomto zápase do pole, podařilo z nelehké pozice dát gól a dostat Slavii do vedení. Dvě minuty poté však přišla pasáž, která Slavii zlomila. Nejdříve se Vojtěchu Štýrglovi podařilo stav vyrovnat. Krátce poté z rozehrání otočil skóre Marek Topinka. A na konečných 2:4, po vyloučení Patricka Smejkala, zvýšil z volného úderu Lukáš Bíl. Hráči se ještě snažili sice se stavem něco udělat vše, ale bylo marné.

Slavia tak nenavázala na první zápas a prohrála s Allenem 2:4.

Výsledky a statistiky

FBC Slavia Praha – Panthers Praha B  4:3
Branky a nahrávky: 9. Hós (TS), 12. Tipta (Pérez), 17. Tipta (Pérez), 32. Pfleger (tipta)

SK Ailen Kation – FBC Slavia Praha 4:2
Branky a nahrávky: 9. Janovský (Stárek), 26. Pleva (Křížek)

Autor: Alex Petrovič

(Navštíveno celkem 225x, dnes navštíveno 1x)