Elévové bílí vyhráli 6. kolo, červeným se nedařilo

Elévové bílí vyhráli

V sobotu 12.1.2019 pořádali elévové bílí 6. turnajové kolo doma na Slavii. A dařilo se jim nad očekávání! V 7. koši, který jsme pořádali, byly jen 4 týmy oproti obvyklým 6. Proto se nehrálo systémem na dvě tabulky a o umístění, ale každý s každým. Oproti turnajům pořádaným jinde jsme měli pro všechny účastníky připravené diplomy a něco sladkého a pro vítěze navíc pohár. Bylo tedy o co bojovat.

V prvním utkání jsme se střetli s Florbalovou akademií MB – Skalsko. Tým bílých, doplněný o 2 hráče s přípravky, doplnilo také několik červených, a tak jsme měli 3 vyrovnané lajny. Přestože šlo o první utkání dne, rozehráli jsme se rychle a začali soupeři dávat jeden gól za druhým. Také jsme jednou inkasovali, řadu gólových situací, které jsme soupeři nabídli, zlikvidoval pěknými zákroky gólman Péťa. Konečné skóre 9:1 pro nás bylo pro soupeře možná příliš kruté, ale byli jsme lepším týmem a tak i výsledek byl zasloužený.

Druhý zápas proti SK Florbalu Benešov II. jsme očekávali vyrovnanější utkání, a to se také potvrdilo. Benešov byl silným soupeřem, a tak byly k vidění hezké souboje a góly padaly na obou stranách. I v tomto zápase jsme soupeři trestuhodně věnovali hodně možností ke skórování, ale náš gólman exceloval. Do útoku nám to šlo o poznání lépe, než do obrany, a tak se nám podařilo nakonec zvítězit 11:7.

Do našeho třetího zápasu, který byl zároveň turnajovým posledním, jsme si spočítali, že vítězem turnaje bude buď náš soupeř 101. Sportovní klub Praha bílí, nebo my – oba týmy měly díky předchozím vítězstvím 6 bodů, soupeři méně. Jak jsme očekávali, stojednička byla dnes nejsilnější. My jsme ale makali naplno a nenechali jim nic zadarmo. V polovině zápasu bylo skóre jen mírně nakloněné v náš prospěch, bylo stále o co hrát. Druhá polovina však vyšla lépe nám a tak jsme se nakonec, po vítězství 10:6, mohli radovat z prvního místa v turnaji.

Elévové červení neuspěli

V neděli 13.1.2019 vyjel červený tým do haly Třešňovka Zbraslav, kde jsme byli vůbec poprvé. Ačkoliv máme silný tým, nějak se nám v posledních turnajích nedaří přenést to, co umíme, do zápasů. A nejinak tomu bylo i tentokrát, i když…těsně.

První zápas nás čekal tým Start98 Praha-Kunratice-Táborská. V minulosti jsme neměli problém Táborskou porážet, ale jsme neměli dobrý začátek. I když v polovině zápasu to bylo o 2 góly pro nás a zdálo se, že máme zápas pod kontrolou, nechali jsme si ve druhé půlce dát 3 góly v řadě a najednou vedl soupeř. Nevzdali jsme se, makali naplno a podařilo se nám alespoň vyrovnat. Více jsme už bohužel nestihli, konečné skóre 6:6.

Opět se někomu podařilo nalosovat nám zápasy tak, že jsme po prvním další 4 čekali, pauza více než 2 hodiny… Druhý zápas po dlouhé pauze nás čekal proti týmu SK Alien Nation Černošice. S těmi jsme tuto sezónu ještě nehráli, ale protože oni s Táborskou také remizovali, bylo jasné, že souboj to bude vyrovaný. Také jsme si snadno spočítali, že vítěz tohoto zápasu bude hrát o první místo celkově, zatímco druhý tým o nepopulární 5. místo. Ještě tedy mohla nastat legrace v případě remízy, kdy by se pořadí muselo podle pravidel vylosovat. Ačkoliv jsme věděli, že nám jde o hodně, na hřišti to občas tak nevypadalo. Zbytečné nahrávky naslepo, ztráty míčku přímo před naší brankou, to všechno hatilo naše úsilí na soupeřově polovině. Pak se k tomu přidal i uznaný gól po postavení soupeře v našem brankovišti, ale na to se nelze vymlouvat. Mohli jsme a měli zahrát lépe. Nestalo se a těsná prohra 9:10 nás tak posunula k nechtěnému čekání další téměř 2 hodiny na souboj o poslední příčky.

Naším soupeřem pro boj o 5. místo byli FbŠ Bohemians Praha 4 zelení. Ačkoliv papírově to možná vypadalo, že bychom měli Bohemku zvládnout, opět se ukázalo, že sport není jen o nějakých předpokladech. I toto poslední utkání jsme neodehráli v dobrém rozpoložení, dařily se nám takové minely, jako jít střídat při soupeřově standardce, nechávat volné hráče před naší brankou a podobně. Někteří naši hráči si stále nemohou zvyknout na to, že florbalová hůl se drží v soubojích oběma rukama a pak se diví, že v nich nevyhrávají. To všechno se tak nějak spojilo a místo toho, abychom si spravili chuť alespoň jedním vítězstvím, nechali jsme vyhrát soupeře. Sice zase těsně o jediný gól, se skóre 8:9, ale na to se historie neptá.

Nedělní turnaj tedy červení prohráli. Jedna remíza a dvě těsné prohry o gól. Nebudeme ale věšet hlavy a pokusíme se připravit na další kolo, aby bylo z naší strany lepší.

Dobrá nálada na pondělním tréninku

Někteří elévové bílí dostali nápad dodatečně zapít turnajové vítězství na pondělním tréninku. A jak jinak, než stylově dětským šampaňským a přímo z vítězného poháru 🙂

(Navštíveno celkem 265x, dnes navštíveno 1x)