Tour de Club si užili hlavně hráči

Ve čtvrtek 15. listopadu od 18:00 proběhla ve spolupráci s Českým Florbalem speciální akce s názvem Tour de Club, pro mládežnické kategorie elévů, mladších a starších žáků. Projekt si klade za cíl pomocí ukázkového tréninku inspirovat, edukovat a motivovat. Na své si přišli trenéři, hráč i rodiče. Na ukázkovém tréninku se dozvěděli co, jak, a hlavně proč dělat s mladými florbalisty. Ukázkový trénink vedli extraligoví hráči a zkušení trenéři mládeže: Marek Chlumský, Pavel Hudík a Marek Deutsch.

Zpočátku se zdálo, že akce bude zajímavá především pro trenéry, kteří měli příležitost srovnat si své trenérské metody s metodami jiných trenérů a dozvědět se nové poznatky z oblasti výchovy mládeže. Nakonec to ale vypadalo, že nejvíce si z celé akce odnesly děti, které řádily na hřišti, jak vypuštěné střely a užívaly si přítomnosti extraligových hráčů v roli dočasných trenérů.
Průběh tréninku probíhal za podrobného dohledu našich trenérů a také přítomných rodičů, kteří v hloučcích pozorovali, jak jejich ratolesti plní sportovní úkoly a pracují na florbalových i jiných sportovních a pohybových dovednostech. Trénink probíhal ve svežím tempu a hřiště rozdelené na několik stanovišť bylo neustále v permanenci. Naši trenéři se do jednotlivých aktivit průběžně zapojovali a společně probírali své názory na různá cvičení.
Když se celá tréninková jednotka nachýlila ke svému konci, nezbylo než posbírat balónky, jak jinak než formou zábavné hry, a poté došlo na řádné protažení. Na úplný závěr dostali všichni účastníci akce prostor v krátké diskuzi na své dotazy, jak ohledně proběhlého tréninku, tak na hráče a trenéry. Nejvíce se opět zapojovali malí hráči, kteří vyzpovídali především reprezentanta Deutche.
Radi bychom poděkovali Českému Florbalu za povedenou aktivitu, které jsme se rádi zúčastnili. A zároveň všem účastníkům, že si jí společně s námi užili.
(Navštíveno celkem 363x, dnes navštíveno 1x)