Elévové červení se moc nepředvedli, bílí první

V sobotu 24.11.2018 jsme s červeným týmem zavítali na 5. kolo turnaje elévů, tentokrát do Michle.

Prvním soupeřem nám byl tým FBC Texas Longhorns, který nás dokázal zaskočit vervou a bojovností. Nutno říci, že dobrou polovinu gólů jsme dostali po vyseknutí míčku a tedy po faulu, ale bez píšťalky rozhodčího se nemůžeme zastavovat a čekat, hraje se dál. Řadu situací jsme podcenili, nehráli jsme naši hru a i když jsme se v půlce snažili změnit taktiku a domluvili jsme se na tom, že budeme více střílet a nebudeme zbytečně držet balónek a čekat až nám ho soupeř vezme, nebylo to nic platné. Stav na konci 6:13, soupeř prostě chtěl vítězství o něco víc, než my. Taky bylo vtipné, že jsme první poločas hráli snad více než čtvrt hodiny. Vtipná časomíra, která ze začátku snad odpočítávala, aby pak začala přičítat…?! Nevadí, aspoň jsme si víc zahráli 🙂

Domluvili jsme se, že zápas hodíme za hlavu a do druhého půjdeme naplno. Sport Eden Beroun se ukázal být kvalitnějším soupeřem a hra byla rázem vyrovnaná. Jenže…když soupři několikrát sami namažeme na gól před naší bránou, když se snažíme procpat se přes dva hráče namísto přihrávky na volného spoluhráče…je to těžké. Namísto vedení třeba 6:3 jsme v polovině prohrávali 6:8. A je úplně jedno, že jsme první polovinu možná byli i lepším týmem – nejméně polovinu gólů, které jsme dostali, jsme si zavinili sami. V poločase jsme si řekli, že o dva góly je jako nic a že stačí přestat dělat chyby a začít hrát naplno to, co umíme. Jenže…jako bychom si řekli pravý opak! Do poločasu byla naše hra slušná a nebýt těch zbytečných přihrávek soupeři, dalo se na to koukat. Druhá polovina byla…no, nekoukatelná. Jako by polovina hráčů zapomněla, co je to florbal. To se pak mohli Vašek se Šimonem strhat, a bylo to stejně málo platné. Konečných 9:17 je pro nás smutné číslo, ale můžeme si za něj sami.

Po dvou prohrách jsme nemohli čekat nic jiného, než souboj o 5. místo. Ten jsme svedli s týmem Start98 Praha- Kunratice Yellow a alespoň ten se nám podařilo vyhrát. Jenže…soupeř byl sice slabší, skončil jako my v tabulce své skupiny na posledním místě. Ale my jsme mu opět vydatně pomáhali. Místo, aby to v poločase bylo třeba 8:2 pro nás, třásli jsme se o výsledek rozdílem jen 2 gólů. I druhou polovinu jsme byli lepší, i druhou polovinu se nám „dařilo“ dělat blbosti…nakonec jsme „utrpěli vítězství“, ale to jen proto, že soupeř byl ještě slabší, než my. Skóre 11:6 pro nás a celkové 5. místo. A trenér tentokrát spokojený nebyl…

V neděli 25.11.2018 vyrazil bílý tým, doplněný o 3 hráče z přípravky, na Vinohrady. Po chvilce hledání jsme halu II. našli (ve velké hale I. probíhalo současně nějaké mistrovství ve sportovní gymnastice) a mohlo se začít.

Prvním týmem byla Orka, ta, která nás porazila doma na Slavii. Zápas byl nesmírně vyrovnaný od začátku až do konce. Hrálo se nahoru dolů, všichni makali naplno a ani hráči z přípravky se nenechali zahanbit. Vlastně to byl úplně první soutěžní zápas Madly, která se ho ani trochu nelekla (nebo to aspoň na sobě statečně nedala znát). Soupeř odolával, ale my byli stále o malý krůček napřed a tak konečné skóre 7:6 v náš prospěch potěšilo. Někdo dokonce říkal, že to bylo 8:6, že nám pořadatel jeden gól nenapsal, ale…kdo ví? Vyhráli jsme a jestli o gól nebo dva, to mohlo být jedno.

Druhý zápas a modrožlutý soupeř SK Florbal Benešov II. Ten Benešov, který nás v Mladé Boleslavi porazil. Ale my jsme si ještě pozměnili lajny, abychom vychytali lepší sestavu oproti prvnímu zápasu, a vrhli jsme se do zápasu naplno. Najednou jsme to byli my, kdo dominoval na hřišti a soupeř nevěděl, kam dřív skočit. Jedn gól, druhý, třetí…v poločasu už bylo vedení tak vysoké, že jsme si dali nový cíl: z každé lajny se pokusíme dát gól, který by vstřelil hráč přípravky. Tento cíl se nám nepodařilo splnit, ale to nám na radosti z vysokého výsledku 22:2 neubralo.

Věděli jsme, že máme tři zápasy pauzu a že nás čeká boj o první místo, ale ještě jsme neznali svého soupeře. Tím se nakonec stali Wizards DDM Praha 10 grey, ale na zápas s nimi jsme si pěkně počkali. Po dlouhé, nakonec čtyřzápasové pauze jsme šli konečně na to. Lajny jsme nechali stejně jako u druhého povedeného zápasu, a i s týmem Wizards nám to fungovalo. Oč horší byla včera hra zkušenějšího červeného týmu, o to lepší byla dnes hra bílého (doplněného o 3 hráče přípravky a 3 červené). Souhra, přihrávky, střelba, krásně rozehrané standardky…radost se dívat. I v boji o první místo jsme si vytvořili dostatečný náskok v první polovině a do té druhé jsme ho ještě vylepšili. Konečné skóre 16:8 jasně pro nás!

Elévové červení tedy v sobotu moc nepředvedli, co umí. Bílí však v neděli suverénně vyhráli celý turnaj! Díky za fajn zakončení před dlouhým vánočním volnem…

(Navštíveno celkem 218x, dnes navštíveno 1x)