Elévové bílí i červení ukázali bojovnost

O víkendu 10. a 11. listopadu jsme absolvovali již 4. soutěžní kolo turnajů pro elévy.

Elévové bílí v sobotu v Mladé Boleslavi pátí

S mladším týmem bílých jsme vyjeli do Mladé Boleslavi. Kvůli škole v přírodě a nemocem jsme měli jen 6 hráčů, ale to nám na chuti hrát neubralo.

Do prvního zápasu si pozici gólmana zkusil Vincent a do pole nám tak zbylo 5 hráčů, a to i s novou posilou z přípravky Pavlíkem a dvěma posilami z červeného týmu. Oproti prvnímu soupeři z Benešova, kterých přijelo odhadem 15-20, to vypadalo, že se nám nejmíň půlka týmu někde ztratila. Jenže jsme se nelekli a na soupeře doslova vlétli. Během chvilky jsme vedli a vypadalo to, že benešovským nebude nic platné, že jich přijelo tolik. Stav v polovině zápasu 5:3 pro nás vypadal s ohledem na soupeře a na to, že jsme měli v sestavě dva hráče z přípravky, moc hezky. Nakonec se ale ukázala síla soupeře a druhá část už skončila v náš neprospěch. Celkové skóre 7:12 odpovídá našemu mladému a oslabenému týmu. Kapitán Vašek vsítil hned 5 gólů, po jednom si připsali Pavel se Šimonem.

Na druhý zápas si gólmařinu oblékl Vojtík a napodobil v brance svého staršího brášku, toho času ovšem na škole v přírodě. A nevedl si vůbec špatně! Proti soupeři 101. sportovní jsme začali lépe a bylo znát, že i noví hráči se zápas od zápasu zlepšují a sehrávají se zbytkem týmu. Soupeř byl pro nás velmi vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou. V poločase skóre mírně v náš prospěch – 6:5. Druhá polovina byla ještě vyrovanější, začali jsme lépe bránit, bohužel jsme také častokrát netrefili bránu soupeře, nebo nastřelovali snižovače na brance. Nakonec se nám podařilo dotáhnout utkání do těsného vítězného konce, stav 9:8. Vašek opět s 5 góly, Šimon hattrick.

Ani jedno vítězství nám nepomohlo ke hře o lepší umístění, protože všechny týmy z naší tabulky vyhrály právě jeden zápas a druhý prohrály. Při bodové shodě rozhoduje skóre a to jsme měli nejhorší, proto nás čekal zápas až o 5. místo.

Posledním soupeřem pro nás byl tým Florbalová akademie MB – Skalsko. V brance zůstal Vojtík, ostatní byli čím dál tím sehranější a současně náš třetí soupeř byl i nejslabší. Měli jsme čas i prostor vyzkoušet si souhru, takže jsme si hru jaksepatří užívali. Bohužel po rychlém vedení jsme polevili a nechali, k jejich velké radosti, snadno skórovat i soupeře, takže stav 7:3 v poločase nevypadal ta jednoznačně. Do druhé poloviny jsme udělali méně chyb a přidali další góly, konečné skóre se zastavilo na stavu 15:5.

Celkově si bílí odváží páté místo, ale bojovností a hezkou hrou potěšili oko diváků v podobě rodičů.

Elévové červení v neděli v Rudné také pátí

Starší a zkušenější tým červených vyrazil v neděli časně do Rudné. Sešlo se celkem 8 hráčů a vypadalo to při rozcvičení na fajn florbalový den. Jak to zdání někdy klame…

Naši borci už florbal opravdu umí, ale ani to nám nepomohlo v tom, abychom s týmem FBC Draci Říčany neprohrávali během prvních několika minut o 4 góly. Marné bylo všechno, co jsme si před zápasem řekli, marné bylo naše rozehrání, kde jsme ukázali, kdo co umí – při hře vše zapomenuto. Naštěstí jsme dali asi v polovině prvního poločasu gól a to nás nastartovalo k dalšímu úsilí. Poločas jsme ovšem prohráli 4:8. Do druhé půlky už jsme nastoupili s plnou parádou. Začalo to i z naší strany vypadat jako florbal, najednou jsme byli pro Říčany vyrovnaným soupeřem. Bohužel náskok soupeře ze začátku zápasu se ukázal jako zásadní a tak konečné skóre 5:9 bylo zasloužené. V brance si to vyzkoušel Robin, ale moc velkou radost z chytání asi neměl, když mu spoluhráči tolikrát nechali soupeře samotného před naší bránou…

Do druhého zápasu šel branku zkusit Filip. Proti týmu Sparta Black jsme chtěli zahrát lépe, než proti Říčanům, ale začali jsme ještě hůř. První střela soupeře – první gól. Druhá střela – druhý gól. Trápili jsme se, byli jsme všude o krok pozadu, nešlo nám to. Nutno říct, že Sparta přijela v silnější sestavě, než můžeme aktuálně postavit my. Potom se i nám podařilo dát první gól, druhý, třetí…ale soupeř byl stále o krok před námi. Kde jsme dali gól, dali oni tři. V poločasu skóre 3:13 nevypadalo ani trochu dobře. Do druhé půlky jsme přidali na důrazu, osobních soubojích a najednou se i se silným soupeřem dalo hrát. Pravda, ne vždy. Ale už to bylo vyrovanější a z naší strany lepší. Jen ty zbytečné střely do snižovačů, nebo metr nad branku…nedali jsme a soupeř z protiútoků trestal. Konečné skóre 5:20 vypadá hrozivě, ale prostě byla tentokrát Sparta úplně nad naše síly.

Jelikož jsme dvakrát prohráli, nedalo se čekat nic jiného, než souboj o 5. místo. Soupeřem nám byl tým Start98 Kunratice a jak byly předchozí týmy silné, tento tým byl pro nás najednou hratelný. Ne, že by byl slabý, to vůbec ne, ale my jsme byli silnější. Skóre v poločasu 7:3, konečné 12:6 pro nás. Na druhou stranu někteří hráči zase nehráli, co umí, zase jsme dělali zbytečné chyby a i tento soupeř je trestal.

Červení skončili stejně jako bílí na pátém místě. Je dobře, že jsme narazili na silné soupeře, protože jen porovnání s lepšími nás posouvá dále. A viděli jsme, že je stále na čem pracovat.

 

(Navštíveno celkem 282x, dnes navštíveno 1x)