Sešívaní dorostenci poprvé v sezóně za 6 bodů

Slavia odehrála první listopadovou neděli další zápasy v lize a z obou zápasu odcházeli jako vítězové. Povedlo se jim totiž porazit podruhé Unhošť a v premiéře také Příbram a poprvé tak získali plný počet bodů.

V neděli odehráli Slávisté další utkání v lize a prvním soupeřem pro ně byli již známí hráči z Unhoště. V tomto zápase jsme tedy byli favorité. Jenže papírové předpoklady se ze začátku nepotvrdily, protože hned v šesté vteřině díky naší nepozornosti proběhl František Šlik až k bráně a otevřel skóre. Průběh hry byl dále hodně bojovný a rychlý a na další branku se muselo čekat až do deváté minuty, kdy vyrovnal Šimon Peréz. A ke konci třetiny bylo ještě veseleji, když na 2:1 otočil skóre Erik Schier. Jenomže radost z vedení vydržela jen pár sekund, protože na 2:2 srovnal Vojtěch Černý a za tohoto stavu se šlo i do druhé třetiny.

Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil s tím, že na obou stranách padlo i dost střel. Ale ani jeden brankář žádnou nepustil, a tak stav zůstal stejný jako po první třetině.

Ve třetí třetině měli míček na holi hlavně Červenobílí, kteří také vyslali několik střel, někdy i prudkých, ale žádná se ne a ne ujmout. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou nakonec se ale Slavia přeci jen dočkala poté, co Šimon Peréz vystřelil a s pomocí teče propasíroval míček do brány. Tím strhnul vedení na stranu sešívaných a v závěru zápasu pečetil výhru 4:2 z otočky Jiří Sedláček.

Slavia tak i podruhé v sezóně porazila Unhošť a připsala si po bojovném utkání další tři body na svoje konto.

Bitvu s Příbramí jsme zvládli.

Ve druhém zápase jsme se utkali s Příbramí, která je na tom v tabulce podobně jako Slavia. Borci z Edenu byli však na začátku zápasu lepším týmem jak pohybově, tak co se týče šancí. Branka však nepadla a první třetina skončila 0:0

Druhá třetina už ale nabídla góly a jako první se z něj mohli radovat Slávisté zásluhou Daniela Tipty, který propálil brankáře. Gól Slavii nakopl a za pět minut už to bylo 2:0, kdy se prosadil Cyril Polák. Ale tenhle stav trval jenom pár sekund, když opět CyrilPolák zvyšoval už na 3:0 a vypadalo to, že Příbram už se do zápasu nevrátí. Jenže opak byl pravdou. Na 3:1 totiž snížil nečekanou střelou Tadeáš Dráb a o necelou minutu později snížil na rozdíl jediné branky Ondřej Perglet. Víc už se, ale nestalo, a tak se šlo do poslední třetiny za tohoto stavu.

Ve třetí třetině se Příbrami podařilo vsítit  vyrovnávací gól díky Jakubu Stulíkovi a zápas začal prakticky od nuly. A od této chvíle začala pořádná bitva. Hráči bojovali o každý prostor, atmosféra se dala přirovnat už k fanouškovskému peklu. A Slavii se podařilo vzít si zpátky vedení, poté co Jan Hraba dokázal dostat míček do brány. Jenomže pak přišla rána. Příbrami se totiž podařilo opět vyrovnat díky TomášiSedláčkovi. Poslední tři minuty bylo obrovské drama a vypadalo to na remízu, ale z vítězství se nakonec radovali Sešívaní, jelikož se Pavlovi Holečkovi podařilo dát vítězný gól a na straně Slavie zavládla po zápase obrovská radost z vítězství 5:4

Červenobílí si tak připsali poprvé plný počet bodů a v tabulce poskočili až na druhé místo za vedoucí Bohemku.

FBC Jeleni Unhošť 2:4 FBC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 1. Šlik, 12. Černý (Číhal) – 9. Peréz (Sedláček), 12. Schier (Klimeš), 28. Peréz (Myslín), 36. Sedláček (Holeček). Vyloučení: 2:1, Bez využití.

FBC Slavia Praha 5:4 FBK Žraloci Příbram

Branky a nahrávky: 15. Tipta, 20. Polák (Šťastna), 20. Polák (Šťastna), 32. Hraba (Sedláček), 35. Holeček (Petrů) – 21. Dráb (Krejsa), 22. Pergelt (Sedláček), 27. Stulík (Pergelt), 30. Sedláček (Hosírek).


Děkujeme: https://florbalslavia-fanklub-com.webnode.cz

(Navštíveno celkem 262x, dnes navštíveno 1x)