Elévové bílí a červení po 2. turnaji

Červení v sobotu s jednou výhrou

V sobotu 6. října se tým červených elévů sešel v ZŠ Mendelova na druhý turnaj letošní sezóny. Oslabenou sestavu doplnil Vašek z týmu bílých, do branky šel už podruhé Péťa.

První zápas s FBC Kralupy nad Vltavou se nesl v duchu nesehraného týmu. Martin s námi hrál poprvé, a i když zbytek sestavy už nějaké turnaje spolu odehrál, zdálo se, že jsou snad nějaké skvrny na Slunci, nebo co. Začátek nevypadal tak špatně, v poločase jsme drželi slibné skóre 1:2. Pak ale přestalo fungovat úplně všechno a i hráči, co to už opravdu umí, dělali zbytečné chyby, za které nás soupeř trestal. Konečné skóre 2:10, nelichotivé, ale odpovídající.

Druhý zápas s Olympem Praha Apollon jsme chtěli hrál lépe, ale…prostě to zase nešlo. Přes drobnou změnu v sestavě se nám nedařilo. Nebylo to tím, že by dnešní soupeři byli těžší, než soupeři před 14 dny. Jen jsme nedokázali předvést to, co umíme. Spousta chyb, nahrávání soupeři, zbytečná snaha brát vše na sebe místo přihrávek spoluhráčům atd. atd. Ale to je prostě sport, někdy to jde, někdy ne. Olymp v poločase vyhrával 3:0, tak jsme chtěli zabrat a skóre otočit. Druhá polovina byla trochu lepší, ale i zde nás soupeř přetlačil. Konečné skóre 3:8 bylo znovu odpovídající.

I když se někdy nedaří, je potřeba takové zápasy také zažít. A tak nás dnes po 2 jasných prohrách místo obvyklého souboje o 1. nebo 3. místo čekal souboj o 5. místo. Spadnout o koš níže jsme úplně nechtěli. Třetím soupeřem byl tým Flobo Praha. Udělali jsme opět drobnou změnu v sestavě a začalo to fungovat. Pravda, soupeř byl slabší, než předchozí dva, ale také jsme konečně začali hrát to, co umíme. Souhra přinášela výsledky, v poločase zasloužených 6:1 pro nás. Do druhé poloviny někteří polevili. Nevím proč, ale na někoho má prostě aktuální skóre vliv. I tak se nám podařilo zvítězit, celkové skóre 14:4.

V sobotu naši červení tedy zvítězili jen jednou a obsadili v turnaji 5. místo

Bílí v neděli zaváleli

V neděli 7. října jsme pořádali turnaj bílých u nás na Slavii. V jejich koši jsou pouze 4 týmy, proto se hrálo systémem každý s každým. Do branky šel opět Péťa, kterého to tam letos baví čím dál tím víc, a přizvali jsme i Vojtu z přípravky. Ostatní bílé doplnili červení Martin, Pavel a Robert. Poslední jmenovaný ovšem nestihl první zápas…

Proti týmu Orka jsme začali slibně. Na to, že pro některé hráče šlo o vůbec první soutěžní zápas v životě a naším cílem s týmem bílých je především nechat mladší elévy hrát a vyzkoušet si atmosféru soutěže, to nebylo špatné. Blýskl se Vašek, kterému se podařil hattrick, ale soupeř byl nakonec lepší a trestal naše chyby. Skóre v poločase 2:2 vypadalo fajn, nakonec jsme ale podlehli 5:7. Na nesehraný tým nových elévů doplněných o přípravku slušný výsledek. Robert dorazil až v průběhu druhé poloviny zápasu, a tak se nezapojil.

Do druhého zápasu už jsme byli kompletní. S týmem 101. Sportovní klub Praha bílí jsme ještě nehráli, a chvilku nám trvalo, než jsme si zvykli na jiné střídání než v prvním zápase. Skóre v poločase také 2:2 dávalo tušit podobně těsný výsledek. Do druhé půlky jsme se ale zlepšili, souhra začínala fungovat a chyb v obraně také ubylo. Konečné skóre 11:7 bylo zasloužené.

Ve třetím zápasu nás čekal tým Ivanti Tigers Jižní Město, se kterým jsme tušili těžký mač. Jenže opak byl pravdou. Naše souhra byla ještě lepší, střídání jsme vyladili, a tým, který vypadal, že by nás mohl přehrát, jsme naopak přehrávali my. Úplně bez chyb to stále nebylo, ale to není nikdy. V brance se skvěle rozchytal Péťa, který nás ve všech třech zápasech hodně podržel, a když už jeho spoluhráči udělali nějakou botu, on to většinou dokázal zachránit. Stav v poločasu 6:2 dával tušit, že bychom mohli vyhrát, a povedlo se, celkové skóre nakonec 10:2 v náš prospěch.

V neděli tedy naši bílí zvítězili dvakrát a na turnaji skončili na krásném druhém místě. Turnaj vyhrál tým Orka, třetí byli Ivanti Tigers a čtvrtí 101. Sportovní.

(Navštíveno celkem 93x, dnes navštíveno 1x)