Dorostenci berou další výhru

Sešívaní mají za sebou další utkaní v dorostenecké lize. V prvním zápase dokázali po bojovném výkonu porazit Kladno 5:2. Ve druhém utkání už ale bohužel nestačili na Beroun a prohráli 5:3

Slavia v prvním zápase porazila Kladno

Dorostenci se po týdenní pauze opět vrátili do ligového kolotoče. A hned v prvním zápase na ně čekal pro ně neznámý soupeř, Kladno. Začátek zápasu byl pro oba týmy spíše rozpačitý. Hráči se prali o každý prostor hřiště, až do třetí minuty, kdy se bohužel prosadil po jednom z útoků Kladenský Vít Ciniburg a soupeř se tak ujal vedení. Netrvalo však dlouho a za čtyři minuty bylo vyrovnáno zásluhou nové posily Šimona Peréze pro něhož to byl premiérový start ve Slavii. Poté jsme, ale bohužel byli vyloučeni a šli jsme do oslabení. Ale v něm se nám podařilo otočit skóre na 2:1 díky Filipu Slovákovi a tímto výsledkem skončila i první třetina. 

Ve Druhé třetině moc branek nenapadalo. Spíše se hrál vyrovnaný florbal. Oba týmy týmy měli ale šance na to dát další branky. Přeci jen, ale jedna branka v této části padla, bohužel na straně soupeře. Minutu a půl před koncem se podařilo Ondřeji Grohovi vstřelit gól, vyrovnat a za stavu 2:2 se šlo i do poslední části.  

Do třetí části vstoupili lépe sešívaní, kterým se minutu a půl po začátku třetiny podařilo zvrátit stav na svoji stranu, díky Šimonu Perézovi. A za čtyři minuty bylo ještě veseleji, když se opět Šimonu Perézovi podařilo vsítit gól na 4:2. Tím završil svůj hattrick. O dvě minuty později si sešívaní zahráli přesilovku a krátce po jejím začátku dala gól na konečných 5:2 i druhá nová posila, Jan Černý. Slavii se tak povedlo po tomto vítězství urvat další body do tabulky.

Slavia se proti Berounu trápila a i proto mu podlehla.

Po jedno-zápasové pauze čekal na Slavii další soupeř a určitě chtěla navázat na předchozí zápas.

Začátek tomu nasvědčoval, protože se ve třetí minutě podařilo Jiřímu Sedláčkovi otevřít skóre a sešívaní se ujali vedení. Po pěti minutách se ale Berounu podařilo vyrovnat díky Šimonu Velechovskému. Za minutu bylo pro Slavii ještě hůře, když se opět Šimonu Velechovskému podařilo otočit skóre na 2:1. To ze strany Berouna ale nebylo vše. Na 3:1 se totiž povedlo zvýšit Vítu Žebrovi a Slavia měla do další části co dělat, aby se jí povedlo se zápasem ještě něco udělat.

Ve druhé třetině Beroun opět navýšil skóre zásluhou Adama Hozmana. Jinak se v této třetině hrálo spíše ve středu pole, než u branek, a to s minimem šancí na obou stranách.

Do třetí třetiny vstupovala Slavia s tím, pokusit se alespoň o nějakou korekci výsledku. A opravdu se hráči snažili. Jenže gól ne a ne padnout. Následně se stal pravý opak, protože na 5:1 pro Beroun zvyšoval Adam Šlejhar. Červenobílým se ještě do konce zápasu podařilo dát dvě branky. První gól se povedlo dát Šimonu Perézovi. a minutu a něco poté upravoval na konečných 5:3 Filip Slovák

Slavii se tak nepodařilo přidat další body a v tabulce zůstávají na čtvrtém místě se šesti body.

Výsledky a statistiky

FBC Slavia Praha – Kanonýři Kladno B 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Peréz (Cvikr), 8. Slovák (Vintoniv), 26. Peréz, 30. Peréz, 32. Černý (Sedláček)

Sport Eden Beroun – FBC Slavia Praha 5:3 (3:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 4. Sedláček, 34. Peréz (Cvikr), 35. Slovák (Schier)

Komentář k zápasum: Alex Petrovič (Florbal Slavia Fanklub – dorost)

(Navštíveno celkem 302x, dnes navštíveno 1x)