Elévové červení na vítězné vlně

V neděli 23.9. zahájili sezónu 2018/2019 také „elévové červení“. Nastoupili jsme téměř v plné sestavě a bylo to hodně znát. Do branky přišel Péťa, který odchytal i včerejší turnaj bílých, postavili jsme dvě trojky a ještě nám zbyl hráč na dostřídání. Ideální stav.

První zápas nás čekal proti domácímu týmu FbŠ Bohemians Praha zelení. Ukázalo se, že jde o velmi silného soupeře, který na nás hned nastoupil, ale my se nenechali zastrašit. Výborným nasazením se nám podařilo Bohemku přetlačit a po první půli to bylo 6:3 pro nás. To jsme ovšem tak úplně nevěděli, když v hale TJ Pankrác nebyla funkční časomíra 😀 Řekli jsme si, že nám nezáleží na výsledku, ale na tom, aby každý hrál naplno to, co umí. Druhou půlku byla výsledkově mírně lepší Bohemka, i když zápas byl do poslední chvíle vyrovnaný a bylo rozhodně na co koukat. Konečný stav 10:8 pro nás potěšil.

Druhý zápas proti týmu Kanonýři Kladno stíhači se nesl v podobném duchu, ale bohužel jsme úrovní hry klesli dolů. Kladno nehrálo tak hezký florbal jako Bohemka (to nemyslím špatně, bojovali, jen to bylo trochu urputnější a trochu méně techniky) a my jsme se mu přizpůsobili. Kde byly ty hezké akce z prvního zápasu… V polovině to naštěstí bylo 5:3 pro nás, ale nevím proč jsem si myslel, že je stav spíš obráceně. No, naše hra prostě nebyla taková, jakou umíme. Druhá půlka byla podobná, i když jsme si řekli, že zkusíme hrát lépe, to, co jsme předvedli v prvním zápase, ale nějak to nešlo. Nakonec jsme ale zvítězili, i tentokrát o 2 góly, skóre 8:6.

Dva zápasy pauza a mohli jsme se těšit na finále. Ve druhé skupině dvakrát zvítězil tým FBC Texas Longhorns, čekal nás tedy souboj o první místo s nimi. Soupeř měl jen jednoho hráče na střídání, ale zato všichni hráli hodně dobře. Měli jsme co dělat, abychom dokázali držet krok, ale makali jsme naplno a zase se bylo na co dívat. První polovina skončila smírně 6:6. Do druhé půlky jsme si řekli, že nechceme opakovat pořád stejné chybičky, ze kterých jsme dostávali góly. Zabrali jsme a podařilo se, vyhráli jsme! Konečné skóre 13:11 pro nás.

Super vstup do nové sezóny. Tři vítězství v řadě se silnými soupeři, celkové vítězství v turnaji, báječně fandící rodiče. Moc díky všem!

(Navštíveno celkem 164x, dnes navštíveno 1x)