Dorostenci vstupili do sezóny úspěšně

Sešívaní dorostenci dnes vstoupili do očekávané nové sezóny. V prvním zápase dokázali po skvělém výkonu jasně přehrát Unhošť 6:4. Druhý zápas proti Olympu byl do poslední minuty velice vyrovnaný a bohužel ho nakonec vyhrál soupeř 5:4.

První zápas v režii sešívaných

Dorostenci se konečně dočkali a po téměř půl roční pauze nastoupili k prvním zápasům. Bohužel však ne v plné sestavě. Chyběli třeba Špůr, Janas nebo nová posila Vintoniv. Ale za to hráli například navrátilec Jiří Sedláček nebo nová posila Daniel Tipta. A hned v prvním zápase bylo na týmu vidět, jak je dobře připravený. Od úvodu zápasu byli naši hráči aktivnějším a soupeře k ničemu moc nepouštěli. Již po čtyřech minutách to přineslo i své ovoce v podobě gólu, který vstřelil Jan Hraba. Tým byl i nadále pořádaktivní a o tři minuty později navýšil vedení Erik Schier. Slávisté neustále tlačili soupeře, ale před koncem první části už malinko polevili a Unhošť toho dokázala využít – Jakub Jabůrek snížil na 2:1.

Slávisty  jakoby ten gól polil živou vodou a ve druhé části zápasu se opět dostali do aktivní hry. I přes to se Unhošti podařilo vyrovnat zásluhou Martina Halíře. Náš tým však nesložil zbraně a dál držel tempo. V 19.minutě strhl vedené zpět na slávistickou stranu Erik Schier. A za minutu bylo ještě veseleji když na 4:2 zvýšil Jiří Sedláček. Skóre zůstalo stejné až do konce druhé části.

Ve třetí části se hra obou týmů nezměnila, zato skóre ano. Necelé dvě minuty po začátku třetí části navýšil na 5:2 pro Slavii Pavel Holeček a dvě minuty poté zkompletoval hattrick Erik Schier. Zápas se chýlil ke konci a už to vypadalo, že si Slavia vítězství pohlídá. Poté ale trošku všem fanouškům hráči pocuchali nervy, když Václav Číhal snižoval za Unhošť skóre na 6:3. Minutu poté, ale všem zatrnulo, když se brankař sešívaných Cyril Polák po jedné střele svalil na zem a zůstal ležet. Nakonec ale odešel ze hřiště po svých. Po zápase se ukázalo, že si při jednom přesunu vyhodil kyčelní kost. Přistoupilo se tedy k neobvyklé hře, kdy Slavia musela hrát v šesti bez gólmana. Tým se, ale nezalekl a výborně bránil. Unhošť poté zkusila powerplay a při jedné se podařilo už jen zkorigovat na 6:4 Martinovi Novotnému. Víc už se nestalo a Slavia si připsala první body do tabulky.

Druhý zápas = tuhý boj. Nakonec se, ale radoval soupeř.

Do druhého zápasu jsme šil s jasným cílem vyhrát bohužel ale už bez Cyrila poláka v bráně a musel ho nahradit Erik Schier. Ale zatímco pro Slavii to byl druhý zápas pro Olymp teprv první. a únava se podepsala i na týmu soupeř nás napadal a měl více ze hry přesto se jako první radovali slávisté když ve 2. minutě otevřel skóre Filip Slovák. Netrvalo však dlouho a Olympu se podařilo vyrovnat když se skoro z poloviny hřiště prosadil Ondřej Hrubant. Za nedlouho se, ale soupeř radoval zase, když Robin Davisotočil vývoj skóre. To, ale nebylo ze strany Olympu vše za dvě minuty zvýšil už na 3:1 Tadeáš Nedoma i s pomocí nešťastné teče našeho gólmana. Slávisté byli jako opaření, ale bojovat o výhru nepřestali v 8.minutě se jim povedlo snížit zásluhou Pavla Holečka. Tento stav však trval jen 20 vteřin než se Dominikovi Obermajerovi podařilo zvýšit opět na rozdíl dvou branek.

Slávisté věděli, že druhou třetinu musejí začít lépe. A to se jim povedlo. Začali být lepší na míčku a více si věřili, což přineslo snížení na 4:3, které obstaral Pavel Holeček. Jenže po zhruba pěti minutách se Olympu opět podařilo odskočit díky Antonínu Háčkovi. Tým, ale dřel dál a nakonec se minutu před koncem druhé třetiny podařilo snížit Filipu Slovákovi. Do třetí třetiny tak šla Slavia s jednogólovým mankem.

Ve třetí části už žádný gól nepadl. Za to tam, ale bylo na obou stranách několik slušných tutovek. Slavia tedy podlehla Olympu 5:4, ale hráči se za výkon stydět nemuseli.

Za komentář děkujeme Alexi Petrovičovi (Florbal Slavia Fanklub – dorost)

(Navštíveno celkem 289x, dnes navštíveno 1x)