Letní příprava je v plném proudu

Letošní letní příprava je nabitá svým programem k prasknutí. Hráči nejprve absolvovali kondiční část venku a následně se přesunuli no haly, kde společně s posilováním začínají hrát florbal a seznamovat se s novým herním systémem. Připravy se účastní kromě mužů a žen také naši junioři, které letos čeká premiérová účast v juniorské soutěži. Letní přípravy se také účastní možné budoucí posily, mezi kterými je například „exotická“ posila ze Švýcarska.

Z oválu do haly

Průběh letní přípravy hodnotí jeden z hráčů: „s letošní přípravou jsem naprosto spokojenej, myslím, že splnila svůj účel. Je pravda, že první venkovní fáze nebyla jedna z nejpříjemnějších, na druhou stranu bez běhání se ten florbal sám neudělá. Tréninky v hale pak byly doslova vražedný, ale vše probíhalo víceméně zábavnou formou, takže to ubíhalo snáz,“ prozradil David Laho.

A jak zhodnotil premiérovou účast sešívaných na turnaji na Slovensku? „V průběhu přípravy jsme zajeli otestovat síly na turnaj v Čadci a i přes divokou cestu a drobná společenská faux pas jsme si dokázali, že můžeme být důstojným soupeřem týmům, které hrají daleko vyšší soutěže než my. Letos mě hodně překvapila i hojná účast v průběhu přípravy, řekl bych, že do příští sezóny půjdeme kvalitně a dostatečně připraveni.

Ženy sehrály přátelské utkání

Ženy mají za sebou první přátelské utkání, proti týmu z Děkanky. Trenér sešívaných děvčat Pavel Dušek po zápase řekl: „dnes jsme po dlouhé odmlce, od posledního kola loňské sezóny, odehráli zápas. Je to jeden z mnoha zápasu v letním období, ve kterých zkoušíme nový herní systém a zapojujeme nové hráčky. Na zápas jsme se všichni moc těšili. Pro mého asistenta to byla navíc premiéra za maňtákem a všichni jsou rádi, že mu vyšla. Já jsem rád, že se nám povedlo po střípkách dostávat do hry nový systém. Tento zápas nám ukázal, že systém funguje, což je důležité. Děkujeme týmu z Děkanky za hru a přeji všem hráčkám pevné zdraví.

Soustředění mužů, žen a juniorů

V druhé polovině srpna navíc proběhne společné soustředění mužů, žen a juniorů, které se bude konat opět ve Rtyni v Podkrkonoší, v termínu 21.-24. srpna 2018. A celá příprava vyvrcholí účastí mužského a ženského týmu v základních skupinách Poháru České pojišťovny.

Autor: redakce

(Navštíveno celkem 455x, dnes navštíveno 1x)