Rozhovor s prezidentem klubu Michalem Blahovcem

Ahoj Michale, co pro tebe znamená jméno Slavia?

Ahoj Sašo, Slavia je pro mě život, fandovství.

Florbalová Slavia slaví 5 let, co to pro tebe osobně znamená?

Velký posun dopředu, velký kus práce, která je za námi všemi vidět.

Jak vůbec vznikl nápad na založení našeho klubu?

Když mi kluk hrál vyšší soutěže ve florbale, to jest extraligu juniorů, tak jsem si po zápase Bohemka – Sparta sedl doma k internetu a dumal jsem, proč neexistuje Slavia. A během 10 minut byl nápad na světě a pak už jen to zrealizovat.

Od vzniku Slavie jsi spolupracoval s mnoha lidmi. Můžeme říct, že už se ustálilo vedení klubu?

Každopádně ano, ustálilo. Tahle otázka je v téhle chvíli vyřešená. Honza Štička (manažer klubu – pozn. autora), Hanka Jíšová (ekonomka – pozn. autora) a Jirka Houžvička (sekretář – pozn. autora) tvoří naprosto super tým.

Čím tě tento tým ve vedení nejvíce překvapil?

Tou chutí něco pro klub udělat. Je nádheré to sledovat. Ta chuť je úžasná, obdivuhodná.

Jaké jsou nejbližší plány?

Rádi bychom dále rozšiřovali mládežnickou základnu. Chtěli bychom být stále více viditelní pro děti, aby tady pro ně byl takový sportovní přístav, aby to pro děti byla zábava a chodily sem rády.

Na klukách byla vidět chuť jít za postupem

Jak bys zhodnotil letošní sezónu mužského áčka?

Sezóna super, letos to vyšlo. Kluci si vzali ponaučení z loňska, kdy vlastně dotahovali celý půlrok zpátky. Bohužel loni postup nevyšel. Letos se k tomu postavili úplně jinak s tím, že chtěli makat od začátku a byla na nich vidět chuť jít za tím postupem. A podle toho taky vypadá umístění.

Když jsi zmínil to derby, tak za těch uplynulých 5 let jsme měli možnost vidět veteránské derby, derby elévů a derby starších žáků. Kdy se dočkáme derby mužů?

No to asi bude ještě chvilku trvat. (Smích.) Před námi je ještě pořádný kus cesty, ale věřím tomu, že jednoho dne se toho dočkáme.

To by byl asi sen, vidět tohle derby v extralize, že?

No jistě, to by byla naprostá paráda. Když se dnes podíváš na derby nás starých pánů, tak to je prostě nádhera. Společná fotka po našem zápase veteránů, která oběhla celý internet, to byl fakt skvělý pocit. Je to výborné, ti lidi ze Sparty jsou vážně skvělí, nejsou to lidi, kteří by se někde povyšovali, naopak jsou to skvělí kamarádi. Samozřejmě skvělé derby by bylo i s dalším velkým klubem s mužským týmem Bohemky. To by byla taky velká paráda a já věřím, že jednou bude.

A co ostatní kategorie, jak těm se dařilo v uplanulé sezóně?

Ti nejmenší jsou úžasní. Postupujou a vyhrávají svoje koše. Ta střední generace, dorost a další, si taky nevedla špatně. Je vidět, že to ty děti baví, a hlavně že sem chodí rády a že mají rády trenéry a trenéři mají rádi je.

Což je to nejdůležitější.

To je rozhodně to nejdůležitější, proto tady jsme.

Jsme jedna rodina a Slavia drží pospolu

Aktivně se zapojuješ na soustředění, účastníš se zápasů a turnajů. Jaké to je, být vlastně florbalový táta?

Se synem Danem jsem projezdil celé mládí po veškerých jeho startech za Bohemku. Takže jsem projel hodně hal, viděl hodně zápasů a vlastně v tom pokračuju i teď. To, co jsem začal dělat pro svého syna, teď dělám pro více dětí.

Takže můžeme říct, že je Slavia tvé druhé dítě?

Přesně tak, ano, to jsi docela vystihl.

Jak bys vlastně charakterizoval náš klub?

Náš klub je můj život. Pochopitelně velké poděkování, opravdu velký dík patří těm lidem, kteří tady fungují, to znamená trenéři a celý organizační tým. To, že tady připravili prostředí pro mládež jako takovou, je prostě úžasné a patří jim za to obrovský dík. Je to také pocit velkého zadostiučinění a jsem těm lidem hodně dlužen.

V poslední době tady hodně zní heslo, že jsme jedna rodina. Co ty na to?

Ano, jsme jedna rodina a Slavia drží pospolu, ať je to florbal, fotbal, basket, lukostřelba… To je úplně jedno, všichni jsme jedna rodina.

Čeho si nejvíce ceníš na florbalové Slavii?

Toho systému, že to skutečně funguje a že to mají děti, včetně rodičů, rády. To je prostě největší odměna.

Jak funguje spolupráce s partnery?

Naším hlavním sponzorem je firma AGRS, což je agentura reklamy a sportu, která sdružuje další naše podílníky na reklamě. Hrozně si toho vážím, jsem za to strašně rád, že někdo má takovouhle chuť a sílu a energii investovat do nás a v podstatě do mládeže jako takové.

Můžeš také popsat další formy spolupráce, které klub využívá?

Snažíme se komunikovat s ostatními sporty ve Slavii. S futsalem funguje úzká spolupráce a bude fungovat i s jinými týmy mimo oblast florbalu a také mimo Slavie.

Co se týká města, tak využíváme možností dotačních programů a za podporu Prahy 10 a MŠMT jsme nesmírně vděční. Dále jsou zde granty od Českého florbalu (dříve unie), o to všechno se stará vedení klubu.

Co bys vzkázal fanouškům, čtenářům a celé slávistické florbalové rodině?

Kdo mě zná, tak ví, že když řeknu: „Jedeme,“ tak že to je ten můj životní styl. Teď jedeme naplno a byl bych rád, kdybychom nepolevili a byli všichni spokojení a všechny nás to dál bavilo a těšilo.

Děkuji, Michale, za rozhovor a za to, co pro celý klub děláš.

Já děkuju za rozhovor, Sašo.

Autor: Saša
Edit: redakce

(Navštíveno celkem 424x, dnes navštíveno 1x)