Předposlední zápasy mužů B ze Zruče nad Sázavou

Muži B se vydali na svoje první jarní zápasy do daleké Zruče nad Sázavou. Variace na otázku: „Je tohle ještě v Čechách?“ byly za celý den použity hned několikrát.

První utkání

Prvním soupeřem nám byli domácí hráči TJ Jiskra Zruč nad Sázavou. Celý zápas jsme drželi soupeře v mírném tlaku, nicméně po celou dobu nás provázela střelecká impotence. V první třetině byla zajímavá snad jen situace 4 na 4. Více prostoru na hřišti nám svědčilo a vybojovali jsme si pár dobrých střeleckých pozic, z kterých ale gól nepadl.

Druhá třetina začala naopak dvěma rychlými góly. Jiskra se trefil 30 vteřin po začátku druhé části, kdy jsme nezvládli dostatečně utěsnit zeď před soupeřovou standardní situací. Staronová posila Mostýn však dokázala záhy srovnat. Jiskra se v druhé části prosadil ještě jednou. Do třetí třetiny jsme tedy šli s jednobrankovou ztrátou. Ve třetí třetině jsme dokázali soupeře znovu zatlačit na jeho polovinu, ale ani přesilovka nám nepomohla k vstřelení srovnávacího gólu. Konečný remízový stav jsme vytvořili až „za osm dvanáct“, když po domluveném signálu proběhla pěkná spolupráce Štička → Hecl → Otáhal.

Druhé utkání

V druhém zápase na nás čekala Čáslav, která vypadala ve svém prvním zápase docela nebezpečně. Jak se nám v našem prvním zápase střelecky nedařilo, tak ve druhém jsme si to vynahradili. Už v první minutě se trefil Kocur, který sice nezamířil na branku, ale soupeřova teč zařídila naše vedení. Hned ve třetí minutě se Šuťákovi podařilo protrhnout střeleckou smůlu a střelou zblízka zvýšil náš náskok. Soupeř se nedal a snížil. Klid dvougólového vedení nám vrátil Otáhal. Ve druhé třetině se rozjely gólové hody. My se trefili pětkrát a soupeř dvakrát. Za nás si v této třetině gól připsali: Kupec, Kocur, Otáhal, Dušek a Šuťák. Osobně jsem si z těchto gólů asi nejlépe zapamatoval ten Otáhalův. Otáhal držel míček za brankou a najednou se několika ladnými kličkami dostal až před ní a dokázal do ní pohotově zasunout míček. Soupeři se museli cítit jak na Matějské po tom, jak je náš střelec povozil.

Před finální částí zápasu jsme tedy vedli 8:3. Ve třetí části jsme chvílemi polevili. Možná to bylo únavou, možná pocitem, že už je rozhodnuto. Soupeř toho využíval a dokázal nás opakovaně zavírat na naší polovině. Z těchto situací však vybojoval jen jeden gól. Pár pěkných zákroků si v těchto obléháních naší branky připsal Mynář. Ani my jsme ale v závěrečné části nakonec nepřišli gólově zkrátka. Trefil se Štička a 13 vteřin před koncem pro nás Mostýn z dorážky zařídil dvouciferný počet gólů. Nakonec jsme si tedy gólově spravili chuť výsledkem 10:4.

Výsledky zápasů

FBC Slavia Praha – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 2:2

branky (asistence): Mostýn (Štička), Otáhal (Hecl)

FBC Slavia Praha B – FBC Čáslav 10:4

branky (asistence): Kocur (Otáhal), Šuťák (Otáhal), Otáhal (Dušek), Kupec, Kocur (Otáhal), Otáhal, Dušek (Matoušek), Šuťák (Dušek), Štička, Mostýn (Kupec)

(Navštíveno celkem 186x, dnes navštíveno 1x)