Mladší žáci úspěšně reprezentovali Slavii v Nehvizdech

Mladší žáci úspěšně reprezentovali Slavii v Nehvizdech

V sobotu 17. března čekal naše mladší žáky 10. turnaj, tentokrát pořádaný v Nehvizdech. Náš tým byl zařazen do prvního koše s těmi nejúspěšnějšími. Věděli jsme tedy, že nic lehkého nás nečeká.

První ranní zápas – prohra s domácími

První utkání jsme sehráli s domácím týmem Tigers TJ Sokol Nehvizdy. Hned od začátku bylo jasně vidět, že jestli chceme hrát se soupeřem vyrovnaně, musí se všichni slávisté snažit naplno a předvést, co v nich je. Celý první poločas se to našemu týmu i úspěšně dařilo. Kluci se soustředili na hru, zodpovědně bránili a když pustili soupeře do zakončení, Dominik zachraňoval situaci. Náš soupeř ale přeci jen díky lepší kombinační hře a přesnějšímu zakončení po poločase vedl 4:2. V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, malí slávisté však trefovali jen prostředek brány nebo jejich pokusy kryl výborný brankář soupeře. Konečné skóre 8:2 vypadá jednoznačně, hrou jsme však krok držet zvládli.

Druhý zápas dne – utkání s hlavním favoritem

Naším dalším soupeřem byl tým FBK Davle, který v předchozím utkání porazil domácí. Dalo se tedy očekávat, že to bude ještě těžší utkání, než bylo to první – a tento předpoklad se rychle naplnil. Soupeř zvládal vyhrávat souboje o balonek a po jeho zisku se ho jen tak nevzdával a po několika rychlých nahrávkách míček často končil až v naší síti. Naši hráči se ale nezalekli a bojovali ze všech sil, všichni poslouchali pokyny trenérů a postupně se učili, jak na rychlou hru soupeře reagovat. V druhém poločase se projevila i početní převaha soupeře, který mohl střídat devět hráčů proti našim šesti. Zápas skončil prohrou týmu Slavie 3:15. Výsledek nás však díky předvedené hře mrzet vůbec nemusel.

Úspěšný zápas o 5. místo

O konečné umístění jsme se utkali s týmem FbC Red Dragons Hořovice, který skočil třetí v souběžně hrané druhé tabulce. Slávisté nechtěli odjet bez výhry. I do tohoto zápasu se pustili naplno a tentokrát si rychle vytvořili náskok 4:0. Soupeř nám nechával více prostoru než v předchozích dvou zápasech a naši hráči toho zvládli skvěle využít. Několikrát se při nadšeném útočení nepovedlo zachytit protiútok soupeře, šlo ale spíše o výjimky. Díky cílevědomosti hráčů, a i díky jistým zákrokům brankáře, jsme po poločase vedli 6:2. V druhé části zápasu se Hořovice snažily výsledek zvrátit na svou stranu. I přes tento tlak si ale slávisté poradili a zvládli zvítězit konečným poměrem 9:6.

Konečná bilance – jedna výhra, a hlavně spousta zkušeností

Za předvedené výkony i přístup k zápasům si všichni kluci zaslouží velkou pochvalu. Michal Malý se nebál žádného souboje o balonek a často jej pro svůj tým získal, Kuba Malý přispěl dvěma trefami k vítězství, Fanda bez problémů držel krok s mladšími žáky a předvedl spoustu povedených akcí, Tobík ukázal výborný přehled a přispěl góly i přesnými nahrávkami, Michal Hromádka předváděl jednu kličku za druhou, Vašek výborně bránil a Dominik vytáhl spoustu skvělých zákroků. Určitě je i na čem zapracovat, slabinou týmu na turnaji byl malý počet nahrávek, kterým často scházela přesnost a správné načasování. Pozor bude třeba si dát i na včasné přistupování k hráčům. Pokud však všichni budou k tréninkům i k dalším turnajům přistupovat stejně jako k tomuto, s herními nedostatky si jistě rychle poradíme.

Autor: Mirek
Foto: O. Malý

(Navštíveno celkem 319x, dnes navštíveno 1x)