Muži si pojistili průběžné vedení v tabulce

Poslední únorová neděle byla pro náš mužský tým ve znamení utkání s posledním a s druhým týmem tabulky. A především v zápase s Benátkami šlo o hodně. Vítězovi šlo o osamostatnění se na prvním místě tabulky, jelikož před tímto kolem byl mezi Slavií a Benátkami rozdíl pouze v počtu vstřelených branek.

První utkání jsme sehráli proti týmu Young Boys. Přestože se tento tým nachází na posledním místě, byl to právě on, který v předchozím kole dokázal poprvé v sezóně porazit do té doby suverénní Benátky. První třetina zápasu se tak nesla ve velmi nervózním stylu. Tempo zápasu bylo jako zpomalené. A byli to dokonce Young Boys, kteří se poprvé v 10. minutě zápasu prosadili. Naštěstí na sebe naše odpověď nenechala dlouho čekat a hned po následujícím vhazování bylo vyrovnáno 1:1. Když jsme po 15 vteřinách přidali další gól, nastavili jsme kurz správným směrem. Druhá třetina již byla plně v naší režii. Brankář chytal dobře a my jsme postupně přidali další 3 branky. Ve třetí třetině jsme si už bez komplikací vedení pohlídali, přidali dva góly a stanovili finální skóre na 7:1.

V druhém utkání jsme se postavili týmu Benátek. Dlouho očekávaný zápas byl přímým soubojem o první místo a hodně jsme se na něj připravovali. K utkání jsme se od začátku postavili velmi zodpovědně. Přistupovali jsme k hráčům a nenechali jsme se rozhodit tvrdou hrou soupeře. Po první třetině jsme tak vedli 2:0 a to přesto, že jsme stejně jako v prvním utkání dne neproměnili trestné střílení. Ve druhé třetině jsme nepolevili a soupeřovi nenechali prostor na kloudný útok. Jediná branka, kterou se mu podařilo zaznamenat, byla po našem vlastním smolném gólu. Přidali jsme další 2 góly a po dvou třetinách jsme vedli už 4:1. Ve třetí třetině Benátky zvýšily důraz a napadání, avšak nám se stále dařilo odolávat a především jsme se nenechali vyprovokovat k oplácení a drželi disciplínu na dobré úrovni. Naše vyloučení byla většinou za technické přestupky a soupeř těchto situací nedokázal vyžít. My jsme je naopak trestali. A i když soupeř vsítil dvě slepené branky, podařilo se nám na ně znovu gólově odpovědět. Konečný výsledek se zastavil na číslech 7:4 a my jsme tak mohli oslavit důležité vítězství.

Autor: Shtiky

Výsledky zápasů

FBC Young Boys – FBC Slavia Praha 1:7

branky (asistence): 09:23 Ondřej Mikudík (Ondřej Otáhal), 09:38 Ondřej Otáhal (Ondřej Mikudík), 14:43 Jan Štička (David Laho), 18:02 Antonín Štička, 20:01 Vojtěch Šafář, 30:42 Jan Štička, 32:21 Daniel Blahovec (Lukáš Měřička)

Sokol Benátky n/J – FBC Slavia Praha 4:7

branky (asistence): 05:12 Vojtěch Šafář (David Laho), 12:12 Lukáš Měřička (Vojtěch Šafář), 20:06 Vojtěch Šafář (Lukáš Měřička), 23:17 Kryštof Jinek (Lukáš Pavelka), 28:30 Kryštof Jinek (Lukáš Měřička), 31:21 Vojtěch Šafář (Lukáš Měřička), 35:11 Vojtěch Šafář (Ondřej Mikudík)

(Navštíveno celkem 156x, dnes navštíveno 1x)