Mladší žáci i v pátém kole dvakrát zvítězili

Naši mladší žáci v sobotu absolvovali 5. kolo turnaje v X3M Areně na Barrandově. Protože se dokázali probojovat už do druhého koše, čekali je kvalitnější soupeři a větší boje. Svůj komentář nám poskytl hlavní trenér mladších žáků.

Vítezný vstup do turnaje

Hned první zápas proti Florbalové akademii Milovice byl důkazem, že nás čekaly náročné zápasy. Soupeř nás přehrával, trvalo, než si jednotlivé lajny trochu „sedly“, muselo se během hry lehce míchat sestavou. První polovina pro nás vyzněla negativně, 0:3. do druhé půlky jsme udělali pár změn, povzbudili se na lavičce a na soupeře pořádně vlétli. Dokázali jsme šikovnější hrou soupeře zatlačit a ke konci to bylo nesmírně vyrovnané. Kluci dokázali nakonec ze stavu 4:5 otočit na 6:5 a strhnout tak vítězství na naší stranu.

Druhý zápas proti Kanonýrům Kladno jsme začali jako jiný tým. Tak, jako jsme proti Milovicím končili, jsme proti Kladnu začali a v polovině to bylo pro nás pohodlných 7:1. Přestože pokyny na lavičce byly jasné, nepolevit a nenechat soupeře zbytečně skórovat, opak byl pravdou a ve druhé polovině jsme zbytečnými chybami nechali soupeře vyniknout. Naštěstí jsme měli nahráno a celkové vítězství 11:6 jsme si nenechali uniknout.

I když se nedaří, dokážeme zabrat

Ve třetím zápase proti TJ Sokol Dobříš jsme ponechali osvědčenou sestavu, ale začala se projevovat únava nebo možná příliš velká porce oběda. Přestože jsme v první polovině na hřišti byli lepším týmem, několikrát nám smolně zazvonila tyčka. Soupeř v podstatě třikrát vystřelil a třikrát z toho byl gól. Do druhé půlky jsme se chtěli zlepšit, ale nepodařilo se. Nebýt vynikajících zákroků gólmana Dominika, mohlo to být brzy třeba o 5 – 6 gólů pro soupeře. Naštěstí se rozchytal a držel dlouho naději na vyrovnání. Pár minut před koncem jsme prohrávali stále pouze o gól a chystali všechny síly pro závěrečný nápor. Bohužel si náš gólman vybral i trochu té brankářské smůly. A to až tak, že soupeř vstřelil ještě jednu branku jen několik vteřin před hvizdem rozhodčího. Konečný výsledek 5:8.

Před čtvrtým zápasem se zdálo, že bude vše na derby se Spartou řádně vyhecované. Vždyť na tenhle zápas jsme se těšili. Naneštěstí si naši kluci stále ještě nezvykli, že soupeře si před zápasem nevšímáme. A tak někteří byli předem rozhození hecováním hráčů a trenéra Sparty, které by trenér měl naopak umět u svých svěřenců krotit a ne podporovat a podněcovat. Do zápasu jsme vstoupili poměrně vlažně a jako bez energie. Po pár minutách jsme prohrávali už o několik branek a vzhledem k psychickému stavu některých hráčů nezbylo než si vzít timeout. Po změnách v sestavě se nám podařilo dát dohromady a kluci zabojovali, dali také nějaké góly. Bylo vidět, že Sparta trochu začíná bát o výsledek. Absence několika hráčů na naší straně se ale projevila a tak soupeř nakonec k jeho velké radosti zvítězil. Prohra 4:9.

Máme na čem stavět

Za předvedený výsledek se rozhodně nemusíme stydět, ve druhém koši jsme byli poprvé a dvě vítězství ze čtyř jsou určitě pozitivní vizitka. Poděkování patří všem za jejich nasazení a bojovnost, nikdo nic nevypustil, všichni makali naplno podle svých možností. Kéž bychom se ještě do budoucna na dětských turnajích vyhnuli zbytečným a nesmyslným konfliktům a hecování za hranou slušného chování.

Autor: Martin

(Navštíveno celkem 238x, dnes navštíveno 1x)