Jarolímová se vrátila k florbalu. Slavia byla jasná volba, říká

Anet Jarolímová

Někdejší česká reprezentantka a nejlepší hráčka sezóny 2013/2014 Anet Jarolímová se po ligovém ročníku 2015/2016 rozhodla pověsit florbalovou hůl na hřebík. Po roční pauze se vrací do zápasového kolotoče v dresu pražské Slavie ve 3. lize žen.

Vraťme se o rok zpět. Proč jste se tehdy rozhodla ukončit hráčskou kariéru?
Z více důvodů, ale ty nejzásadnější byly, že mi florbal už delší dobu nepřinášel takovou radost. Zároveň přišla i zajímavá nabídka práce.

V aktuální sezóně jste se k florbalu vrátila v dresu pražské Slavie. Florbal vám chyběl?
Nevím, jestli mi chyběl přímo florbal, ale určitě mi chyběl pravidelný pohyb a trocha sportovních emocí. Teď musím říct, že mě florbal opravdu baví a jsem ráda, že se můžu jít pobavit a proběhnout.

Proč jste se rozhodla zrovna pro sešívané?
Ve chvíli, kdy jsme se rozhodovaly s Luckou Primusovou, kam jít hrát, případně jestli vůbec, byla Slavia jasná volba, obě jsme slávistky.

Hrál nějakou roli fakt, že váš otec (Karel Jarolím, trenér české fotbalové reprezentace, pozn. red.) je výrazně spjat s fotbalovou Slavií?
Nejen otec, ale i bráchové (fotbalisté Lukáš a David Jarolímové, pozn. red.). To znamená, že já jsem jediná z rodiny, kdo neoblékl slavistický dres v soutěžním utkání.

Váš nový tým se pohybuje v nejužší špičce 3. ligy žen. Jaké jsou ambice tohoto klubu?
Tým máme velice kvalitní, co se týče bojovnosti. Tu nám může závidět leckterý klub z extraligy. Takže se budeme snažit postoupit.

Postupně se dostáváte do provozní teploty a kanadské body naskakují na vaše konto. Cítíte, že na vás tým hodně spoléhá?
Vůbec to tak nevnímám. Není to o bodech, ale o fungovaní týmu jako celku. Musím říct, že jsem ve Slavii hodně spokojená a věřím, že se nám bude dařit i nadále.

Ve florbale máte hodně za sebou. Jste v optimálním sportovním věku. Máte ambice vrátit se na nejvyšší úroveň?
Ambice se vrátit určitě nejsou. Za prvé, zdravotně to určitě nepůjde. Za druhé, ve Slavii věřím v dlouhodobější spolupráci. A za třetí, po předchozích zkušenostech bych se nerada vracela do určité společnosti lidí v extraligovém prostředí.

Článek převzat z www.ceskyflorbal.cz

(Navštíveno celkem 395x, dnes navštíveno 1x)