Antonín Štička: „Na postup máme“

Antonín Štička

ROZHOVOR

Antonín Štička, přezdívaný Štiky, nám před důležitým zápasem v 2. kole Poháru České pojišťovny poskytl krátký rozhovor. Co si myslí o poháru a co očekává od nové sezóny?

Ahoj Štiky. Jak dlouho jsi v klubu a co tě do něj přivedlo?
Ahoj Jirko. Ve Slávii jsem od jejího vzniku, byl jsem přímo na prvních náborech pořádaných tady na Slavii v Edenu. To už jsou snad nějaký čtyři roky? No jdeme už do pátý sezóny.

Jsi kapitánem A mužstva. Co taková funkce přináší?
Přináší mnohé. Krom pár administrativních záležitostí především motivuju chlapy a snažím se o to, aby si hru hlavně užívali. Při zápasech je důležitý zachovat chladnou hlavu, i když se zrovna nedaří, a všem klukům dodat sílu a pořádně je nahecovat do zbytku zápasu. Pozice kapitána pro mě znamená hodně i osobně. Cením si toho, že mohu pro Slavii udělat i něco navíc než jen z pozice hráče a že mohu klukům předat svoji chuť vyhrávat a dostat Slavii co nejdál.

O minulém víkendu jste se s A mužstvem poprvé v historii zúčastnili Poháru České pojišťovny, gratuluji k postupu v 1. kole. Jak tento víkend hodnotíš? Přinesly zápasy kýžené rozehrání a zkušenosti do nové sezóny?
Je to tak, děkujem. Pro nás je to zase něco nového, takže zkušenosti to přineslo určitě. Myslím, že hlavním pozitivem toho poháru je krom zábavy ze hry skutečnost, že se zde i v prvním kole mohou potkat týmy z nižších lig s týmy, které hrají i divizi. V našem případě se to povedlo hned v našem premiérovém prvním zápase na poháru. Změřili jsme síly s Prague Tigers, kteří jsou výběrem toho nejlepšího ze zaniklých klubů Athletics Praha a Prague Vikings.
Byl to super zápas. Ačkoliv to zprvu vypadalo, že hrajeme proti výběru basketbalistů, co do výšky hráčů, tak do toho chlapi dali všechno a myslím si, že jsme s nimi hráli pěkný florbal. Tenhle zápas nám poskytnul nahlédnutí, jak se to hraje v divizi, a zkušenosti z toho zápasu se nám do sezóny budou určitě hodit. A celý víkend hodnotím určitě kladně.

„JAK SE ŘÍKÁ, TĚŽKO NA CVIČIŠTI, LEHKO NA BOJIŠTI“

V neděli hrajete 2. kolo proti TJ Sokol Vejprnice, kteří hrají nejvyšší regionální ligu Královohradeckého a Plzeňského kraje. S čím proti favoritovi zápasu půjdete?
Tak taktiku tady přímo vyzrazovat nebudu (směje se), ale rozhodně do zápasu půjdeme s chutí do hry a dáme do toho asi i trochu toho srdíčka (usmívá se). Jak už bylo zmíněno, pro nás jsou to hlavně cenné zkušenosti. Je tedy nutno z toho vyždímat, co jde, a hlavně si to užít.

Co od nové sezóny očekáváš?
Nejen já, ale určitě všichni očekáváme další kýžený postup do vyšší ligy. Na čelo tabulky a rozhodně i na postup máme, nepůjde to ale samo od sebe. V nadcházející sezóně tedy zbývá pořádně zamakat na trénincích a vzít ligu do vlastních rukou. Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Každopádně od nové sezóny očekávám progres celého klubu. Těším se, jak zabojuje náš ženský tým a taky jak se bude dařit všem našim prckům.

Chtěl bys něco dodat?
Asi netřeba. Chtěl bych poděkovat všem klukům, kteří do toho dávají všechno, a vedení klubu, že se o nás tak stará a má s námi i místy potřebnou trpělivost (haha). Děkujeme rozhodně taky všem ostatním, kteří sledují naši florbalovou Slavii a její boje o postup a pro ně bych možná mohl nahodit takovou malou udičku a zmínit zápasy s IBK Tajula a FBC Kralupy n/V, které se odehrají 17. 3. 2018, a to u nás doma na EDENU ve Vršovicích. Všichni jsou určitě zváni, ale nebojte se, včas uděláme ještě velké haló a o domácích zápasech vám dáme info (usmívá se).

Štiky, díky za rozhovor a budeme vám držet palce do sezóny i do následujícího nedělního zápasu poháru.
Díky, Jirko!

(Navštíveno celkem 367x, dnes navštíveno 1x)