Pavel Dušek: Ženy mají na první ligu!

Přinášíme rozhovor s trenérem žen a současně oporou v mužském áčku. Na několik otázek nám odpověděl Pavel Dušek. Pavlovi je 25 let a je odchovanec pražských Wizards, ale již 5 sezónu hraje a trénuje v červenobílých barvách.

Ahoj Pavle, minulý rok jsi jako trenér vedl ženy jejich první sezónou v červenobílých barvách. Holky skončily v tabulce předposlední. Jak jsi spokojený s dosavadním výkonem svých svěřenkyň?
Ahoj Jirko, těžká otázka (smích). S první sezónou jsem spokojen, protože se nám podařilo stabilizovat tým, vytvořit fajn partu holek, které chtějí bojovat a vítězit. První polovina sezóny byla samozřejmě těžká, jak pro mě, tak pro holky, jelikož ne všechny měly tolik herního vytížení v minulých sezónách. Některé si na míčku málo věřily. Když se podívám na výsledky z druhé poloviny sezóny, tak je možné vidět radikální zlepšení. To je pro mě jako pro trenéra pozitivní. Po prvních bodech bylo možné v týmu cítit obrovskou energii, všechen tréninkový dril přinesl ovoce. Takže ano, se sezónou jsem velmi spokojen, progres jak jednotlivců, tak týmu byl velký.

Je těžké skloubit trénování žen s hraním v áčku a s prací?
Ještě bych k tomu doplnil, jestli je to těžké spojit s přítelkyní (smích). Ano, je.

Jaké máš plány s ženami v letní přípravě? Jak probíhá?
V letní přípravě se soustředíme hlavně na fyzičku, jak v hale, tak venku. Samozřejmě k letní přípravě patří i herní systémy, přáteláky a technická cvičení. Snažíme se, aby byly tréninky sportovně všestranné, nejen florbalové. Tréninky jsou společné s muži a z velké části je sestavoval šéftrenér dospělých složek Jan Hós. Z letní přípravy v Praze chceme navázat na soustředění v Krkonoších, kde sehrajeme poslední přátelské utkání před novou sezónou.

Jsou v týmu nějaké výrazné osobnosti?
Já (velký smích). Ne, samozřejmě jsou. Několik holek je florbalově šikovnějších, jiné jsou zase vůdčí typy, konkrétní a jmenovitý raději nebudu.

Letos jsme ženy přihlásili do Poháru České pojišťovny, který odstartuje 2. – 3. září v Plzni. Co si slibuješ od účasti v poháru?
Pohár jsme přihlásili kvůli většímu hernímu vytížení týmu. Prvořadá je pro nás liga, kde bychom rádi bojovali o postup. Pohár budeme brát jako dobrou příležitost pro sehrání týmu a přípravu pro ligovou soutěž.

Jsou v plánu do nové sezóny nějaké posily nebo změny v kádru?
Posily v plánu jsou. Jména bych zatím neříkal, v sezóně se to všichni dozví.

Kde vidíš ženský tým za 5 let? Jaký má potenciál?
Rád bych ho viděl v první lize. Odhodlání postupovat je obrovské, napovídají tomu i plánované posily.

Nedávno jsi prošel školením na licenci C. Co ti toto školení přineslo?
Vždy je fajn setkat se na školení s lidmi, kteří mají stejné odhodlání a chuť do trénování jako ty. Lidé, kteří se chtějí zlepšovat a zdokonalovat ve florbalu, posunou dopředu i tebe. Školení ti dodá další chuť pokračovat v započaté trenérské cestě. A je dobře, že se školitelé Českého florbalu sami zdokonalují a přijímají nové trendy nejen od nás, ale i ze zahraničí.

Díky za krátký rozhovor a hodně štěstí do nové sezóny!
Děkujeme! Bude potřeba.

(Navštíveno celkem 550x, dnes navštíveno 2x)