Domácí turnaj mužů v hale SK Slavia Praha

V neděli 15. 1. 2017 proběhl první letošní florbalový turnaj mužů. Doma. Na Slavii! Ve velké hale. Naši hráči k tomu přistoupili s naprostou suverenitou. Vše vlastně začalo několik týdnů před zahájením tohoto kola přeboru. Grafika požádali o vytvoření banneru a proma, jejichž sdílení na sociální síti stále připomínalo blížící se termín odehrání dvojkola zápasů. Na zajištění bezpečnosti najali security a zařídili profesionální zdravotnickou službu. Celý tým žil tímto dnem. Vždyť vyzývali druhý a devátý tým tabulky. Hráči si chtěli užít zápas na domácí půdě a odvděčit se fanouškům, kteří je měli přijít podpořit. Hrát před domácím publikem je přeci sen, kvůli kterému to všichni děláme.

Nastal den D. Brzy ráno se hráči sešli v hale. Ten parádní pocit, když stojíte na palubovce, rozsvítí se světla a celá hala začíná žít, je neskutečný. Dýchne na vás pocit důležitosti celé akce. Všichni hned začali plnit pořadatelské povinnosti – mantinely, pořadatelský stolek atd. Halou se rozezněla povzbudivá hudba a začaly se scházet týmy na první ranní zápasy. Píšťalka rozhodčího odstartovala dnešní klání.

Zápasy ubíhaly a přiblížila se magická hodina 13.40. Ve třináct hodin se začali scházet fanoušci a příznivci florbalové Slavie. Na zápas se přišel podívat i delegát a další rozhodčí z ČFBU (kolegové našeho trenéra). Přivítali jsme i předsedu SK Slavia Praha Ing. J. Huptycha. Na začátku zápasu sedělo v hledišti kolem 80 fanoušků. Po příchodu našich dětských florbalistů se počet diváků vyšplhal až ke stovce!!! Trenér doladil soupisku, udělil hráčům poslední pokyny a zápas SK Slavia Praha – FBC Říčany mohl začít. Skalní fanoušci nahoře na tribuně o sobě dávali patřičně vědět a brzy padla první branka! Bylo to sice se štěstím, ale branka platila. Hlediště aplaudovalo. Někde se dokonce objevily i slavistické šály. Zápas se rozjel na plné obrátky, naši hráči dohrávali herní situace do posledního dechu, trenér postupně střídal pětky a obecenstvo opět brzy zvedalo šály nad hlavu, aby oslavilo další gól. První třetinu vystřídala druhá a padaly další góly. Začátek třetí třetiny byl trochu slabší a inkasovali jsme dvě branky. Náš tým se ale brzy vzpamatoval a přidal ještě další dva body. Hvizd píšťalky rozhodčího ukončil třetí třetinu. Konečný výsledek – 7:2! Porazili jsme před vlastním publikem za obrovského jásotu druhý tým tabulky. Sladká odměna za odmakaný zápas.

Turnaj běžel dál. Zatímco na hřišti bojovaly jiné týmy, naši hráči odpočívali a dělili se o zážitky se svými blízkými i s fanoušky.

Před začátkem dalšího slavistického zápasu se hlediště opět začalo zalidňovat. Na programu byl zápas SK Slavia Praha – Game Over. Naši hráči se opět naplno pustili do boje a první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Aa nebyla v tomto zápase zdaleka jediná. Slavisté se rozhodli dát svým fanouškům mnoho podnětů k oslavám. Párkrát sice i oni zaváhali, ale zápas dotáhli do vítězného konce 7:2! Stejně jako v  prvním zápase. Na konci zápasu nezapomněli patřičně poděkovat fanouškům. Potom už následovalo jen focení, úsměvy na tvářích a pocit dobře odvedené hry.

Na programu turnaje zbýval jen jeden zápas. Po jeho odehrání se rozebraly mantinely, uklidila hala a vše pozhasínalo. Turnaj skončil. Vzpomínka na kouzlo tohoto dne však hráčům  zůstane navždy.

Chtěl bych vám tímto poděkovat za perfektně provedené a zajištěné pořádání. Byl to zážitek. Dále všem děkuji za vzornou reprezentaci Slavie, za to, jak jste přistoupili k tomuto dvojkolu přeboru, za skvěle odehrané zápasy, za podporu našich dalších hráček a hráčů z ostatních kategorií. Velký dík patří našim hráčkám ženské kategorie, které odehrály zápasy v Králově Dvoře a přijely podpořit mužské áčko. Nestihly dát ani sprchu :-). Předvedli jste, že jste tým, a to je to, oč tu běží a proč to všichni děláme. Má to smysl!
Děkuji.

S velkou úctou
Blahy

(Navštíveno celkem 492x, dnes navštíveno 1x)