Krátké slovo šéftrenéra mládeže

Vážení hráči, rodiče a přátelé klubu,

rád bych se ještě na chvíli vrátil zpět k poslednímu turnaji starších žáků na pražském Chodově a podal krátké hodnocení a popsal aktuální situaci v klubu FBC Slavia Praha zejména v mládežnických kategoriích.

Klub v poslední době prochází mnoha zásadními změnami, které jsou nevyhnutelné, věřím ku prospěchu nejen všech hráčů, trenérů ale také celého klubu FBC Slavia Praha. Dovolím si tvrdit, že píšeme historii!

Turnaj na pražském Chodově je za námi, my jako trenéři jsme měli možnost zhodnotit aktuální stav týmu a naplánovat si další práci s hráči. Vy třeba jako rodiče jste měli šanci zhodnotit, zda to čemu se zde věnuje vaše dítě je správný krok a má smysl. Přestože jsme žádný zápas nakonec nevyhráli, tak si myslím, že je to v tomto směru důležitý moment, posoudit zda jdeme správným směrem. My jsme přesvědčeni, že ano. Byl tu vidět velmi znatelný progres od začátku sezóny, který jsme společně udělali. Věřím, že v naší práci budeme pokračovat lépe a co nejdéle.

Ti co se turnaje zúčastnili a vydrželi až do konce na náš poslední zápas, se mohli přesvědčit, že tu byla velká bojovnost a týmový duch až do poslední minuty. Opravdu jsme táhli za jeden provaz a nakonec ukořistili velmi pěknou důležitou remízu, kde nám spíše chyběla trocha toho střeleckého štěstí. Na dalším turnaji bychom chtěli, věřím, že se také i povede,  dostat se ještě dále vylepšit skóre. Všichni budeme mít větší radost ze sportovního zážitku, sport je hlavně o radosti a né o povinnosti.

Nikdy nic nepřijde samo, dobře to víme a chceme jít příležitost naproti, vše si musíme zasloužit a vybojovat. Jsme tým, který je odhodlaný, věříme, že všechny překážky splečně zvládneme překonat. Kluci a také děvčata v týmu si v tuto dobu zvykají na trochu jiný přístup, jiné podmínky a také se stále sehrávají a poznávají. Do této doby neměli moc možností trénovat pospolu. Od začátku února se našemu vedení podařilo vyjednat mnohem lepší podmínky pro efektivnější tréninky, v podobě středečního tréninku navíc, kde se sejde celý tým na tréninkové jednotce. V průběhu ledna k nám přišla i další trenérská posila David Laho, který nastoupil jako asistent trenéra starších žáků. Musím říct, že je to člověk s velmi pozitivním přístupem a mnoha cennými zkušenostmi, které chce předat našim mladším svěřencům. David Laho momentálně působí jako aktivní hráč v kategorii muži FBC Slavia Praha. V mnoha metodách tréninku a názorech jsme se sešli a věřím, že tato spolupráce bude úspěšná a jistě nás opět posune o kus dále. Stále pokračuje nábor nových hráčů. Rozšiřujeme hráčské pole a s úspěchem se nám to také daří. Zejména bych chtěl pochválit všechny hráče a hráčky za jejich výdrž, snahu a nasazení. V tomto pro nás rychle se měnícím obdobím, je na hráčích vidět, že mají o vše kolem klubu velký zájem a berou to spíše jako novou příležitost.

V poslední řadě bych velmi rád poděkoval celému vedení našeho klubu, které se velmi snaží o to, aby nám připravili co nejsnazší cestu k úspěchu. Dále bych chtěl poděkovat také Vám, našim fanouškům a rodičům, za podporu, kterou nám dáváte. V této chvíli je pro nás opravdu velmi důležitá a posiluje naše svědomí a chuť do další práce, moc si toho vážíme a ceníme. Víme také, že jsou zde lidé, kteří nám věří a se srdcem nás podporují v naší práci ve snaze tento dobře rozjetý vlak naplnit pořádnou dávkou energie, aby dojel k našemu společnému cíli, vyhrávat.

Rád bych Vás chtěl tímto pozvat na další utkání, které se koná 19. 2. 2017 v hale Unihoc Aréna v pražských Dejvicích.

S pozdravem šéftrenér mládeže a trenér starších žáků Přemysl Koloc

(Navštíveno celkem 156x, dnes navštíveno 1x)